بنویسید iPhone X ، بخوانید آیفون 10

بگذارید قبل از اینکه مدل جدید و خارق‌العاده آیفون عرضه شود یا به شهرت برسد، نام واقعی آن را درست تلفظ کنیم! بر خلاف انتظارها آیفون X در واقع آیفون 10 خوانده می‌شود.

مطمئناً شما هم تا دیروز فکر می‌کردید که MacOS X ، مک او اِس «ایکس» خوانده می‌شود اما آن هم در اصل مک او اس 10 است! دیشب هم در کنفرانس روی نمایشگر سالن نوشته شده بود آیفون X اما تیم کوک در رابطه با آیفون 10 حرف می‌زد که اولش کمی برای همه گیج‌کننده بود!

در واقع شرکت اپل از اعداد رومی استفاده کرده، برخلاف تصور همه که فکر می‌کردند X همان ایکس در الفبای انگلیسی است. X عدد 10 است و آیفون 10 هم به مناسبت 10 سالگی این گوشی هوشمند ساخته‌ شده است. تیم کوک در معرفی این محصول اشاره کرد که این مدل نسل بعدی آیفون در دهه آینده است، بدون اغراق هم همین‌طور است!

با این وجود آیا آیفون 9  هم عرضه خواهد شد؟

تنها چند روز پیش از مراسم رونمایی آیفون، برخی خبرگزاری‌ها گزارش کردند که نام مدل 10 سالگی آیفون، آیفون X یا آیفون Edition خواهد بود و در کمال حیرت این شایعات درست از آب در آمدند.

با وجود اینکه در حال حاضر تمام خبرگزاری‌ها در رابطه با نام مدل بعدی آیفون نوشته‌اند و تأکید کرده‌اند که آیفون X  نوشته می‌شود و آیفون 10 خوانده می‌شود، با این وجود بسیاری خواهند گفت برای آیفون ایکس، دقیقا اتفاقی مشابه سیستم‌ عامل MacOS X افتاد!

اخبار و ویژگی‌های مدل 10 سالگی آیفون را می‌توانید در اپل مگ دنبال کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.