چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

در آخرین نسخه ارائه شده آیتونز در مک، اپل ساختن رینگ‌‌تون را از قبل سخت‌تر کرده است، اما راه‌های جایگزین برای اینکار وجود دارند.

حقیقت این است که شما می‌توانید این کار را بر روی آیفون خود و بدون نیاز به مک و کامپیوتر انجام بدهید، برای اینکار نیاز به نصب اپ گاراژبند دارید.

به این طریق:

این قابلیت به نوعی یک ترفند پنهان است که به شما اجازه می‌دهد زنگ آیفون خود را به آهنگ مورد علاقه خودتون تغییر بدید.

اگر به قسمت صدا در اپ تنظیمات آیفون و آیپد بروید، اپل تنها مجموعه‌ای از زنگ‌های پیش‌فرض خودش را برای شما به نمایش گذاشته است(که بیشتر آنها از نوع کلاسیک هستند).

اگر در دستگاه خود موسیقی را از قبل آماده دارید یا از آیتونز دانلود کرده‌اید، می‌توانید این کار را به صورت رایگان انجام بدهید. ابتدا برنامه گاراژبند را برای iOS از طریق اپ‌استور دانلود کنید. + نکته فرعی: برنامه گاراژبند بر روی نمایشگر جدید آیفون ۱۰ به شکل خیره‌کننده‌ای اجرا می‌شود.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

 

حالا، یک آهنگ جدید را شروع کنید. گاراژبند دارای پشتیبانی از مرورگر اپ فایلز شده و می‌توانید از طریق آن هر آهنگی که در دستگاه یا آی‌کلود خود دارید را به آن اضافه کنید. برای ایجاد یک پروژه جدید، بر روی علامت + که در نوار ابزار وجود دارد تپ کنید.

در این محیط می‌توانید هر بیت یا صدایی که خواستید را روی آن اضافه کنید. به طور مشخص می‌توانید در مدت زمان ۳۰ ثانیه‌ای آن، هر صدایی که دوست داشتید را وارد کنید.

 

اگر می‌خواهید از کتابخانه موسیقیایی خود آهنگی را به آن اضافه کنید این مراحل را انجام بدهید. یک ساز را انتخاب کنید و یک مجموعه صدا را بنوازید. شما بلافاصله بعد از اینکار باید آن را پاک کنید، اما به منظور انجام کار و دسترسی به ویرایشگر باید این مرحله را انجام دهید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

حالا باید روی دکمه‌ای که شما را به نمای کامل پروژه که شامل ترک‌های مختلف می‌شود، تپ کنید. الان تنها یک ترک در پروژه شما وجود دارد. حالا زمان انتخاب آهنگ از کتابخانه شماست. بعد از اینکه آهنگ را در ترک مورد نظر قرار دادید، می‌توانید ترک قبلی (پیانو یا هر ساز دیگری ) که برای دسترسی به ویرایشگر اضافه کرده بودید را پاک کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

بر روی علامت لوپ‌ها در نوار ابزار کلیک کنید. بعد آهنگ مورد نظر خود را از بخش موزیک‌ها انتخاب کنید. (شما می‌توانید آهنگ‌ها را به صورت مستقیم از آی‌کلود نیز وارد کنید.)

شما می‌توانید از بین‌ اهنگ‌های تکی و آلبوم‌هایی که در دستگاه خود دارید انتخاب کنید. متاسفانه برخی از آهنگ‌ها دارای محدودیت محافظت کپی‌رایت هستند و نمی‌توانید آنها را وارد لیست کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

می‌توانید پیش‌نمایش آهنگ‌ها را با تپ روی آنها بشنوید. هنگامی که آیتم مورد نظر خود را پیدا کردید، انگشت خود را روی آن نگه دارید تا قابل کشیدن شود. اگر کمی انگشت خود را تکان دهید پنجره ویرایشگر ظاهر شده و می‌توانید آهنگ را در آن قسمت رها کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

حالا می‌توانید ترک جایگذاری شده قبلی برای دسترسی به ویرایشگر را حذف کنید. برای اینکار روی آن را انتخاب کنید و سپس دوباره روی آن تپ کنید تا منوی مربوطه نشان داده شود. روی Delete تپ کنید.

به یاد داشته باشید زنگ‌ها دارای محدودیت ۳۰ ثانیه‌ای هستند. از ابزار کوتاه و بلند کردن و برش گاراژبند برای تنظیم قطعه مورد نظرتان روی بازه دلخواه و گوش دادن به آن استفاده کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

برای جدا سازی یک کلیپ می‌توانید از تپ طولانی مدت استفاده کنید و سپس گزینه Split را انتخاب کنید. برای این کار مطمئن بشوید که نقطه برش را در مکان درستی قرار داده‌اید.

شما می‌توانید درازای کل پروژه را با علامت کوچک +‌ در گوشه پایین صفحه تغییر بدهید. حالت پیش‌فرض ۸ بار، یا ۱۶ ثانیه‌ است.

زمانی که قطعه خود را روی ۳۰ ثانیه تنظیم کردید می‌توانید آن را به عنوان آهنگ زنگ انتخاب کنید. متاسفانه این کار را نمی‌توانید در محیط ویرایش‌گر انجام بدهید و باید آن را از طریق بخش آهنگ‌های من انجام بدهید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

آهنگ خود را در بخش Recents پیدا کنید. روی آن تپ طولانی کنید تا منوی بیشتر آن دیده شود. حالا روی Share تپ کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

حالا روی Ringtone تپ کنید. شما می‌توانید هر نامی که خواستید برای آن انتخاب کنید. حالا روی Export تپ کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

بعد از چند ثانیه پردازش، دیالوگ موفقیت آمیز بودن کار به نمایش در خواهد آمد. حالا روی OK تپ کنید.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

حالا می‌توانید به اپ تنظیمات دستگاه خود بروید و در بخش Sound آهنگی که در گاراژبند ذخیره کرده بودید را به عنوان یک گزینه برای آهنگ زنگ مشاهده کنید.

به همین راحتی

حالا اگر در تصمیم خود شک داشتید و خواستید آهنگی که اضافه کرده اید را از آن لیست پاک کنید چه؟ احتمالا فکر می‌کنید مانند دیگر بخش‌های iOS می‌توانید بر روی آن کشش رو به دو طرف انجام داده و گزینه حذف را بزنید، ولی در این مورد این ترفند عمل نخواهد کرد.

چطور آهنگ زنگ شخصی شده برای آیفون خود بسازیم

برای پاک کردن آهنگ زنگ سفارشی که خود ساخته‌اید دوباره گاراژبند را باز کنید. روی Share در پروژه خود تپ کنید و به صفحه رینگ‌تون برگردید. به جای تپ روی نوشته آبی رنگ Export، روی ردیف برجسته شده Your Ringtones تپ کنید.

این لیست شامل تمام رینگ‌تون‌هایی که سفارشی کرده‌اید می‌شود، و اگر روی Edit در این صفحه تپ کنید می‌توانید هر رینگ‌تونی که نیاز نداشتید را حذف کنید.


آیا می‌دانستید آیفون ۱۰ دارای آهنگ زنگ اختصاصی به نام رفلکشن است؟‌ اگر علاقمند به قرار دادن آن به عنوان آهنگ زنگ هستید می‌توانید فایل صوتی آن را از طریق پست تلگرام ما دانلود کنید و سپس از طریق آیتونز یا گاراژبند یا دراپ باکس آن را به عنوان صدای زنگ دستگاه استفاده کنید.

قرار دادن آهنگ زنگ سفارشی قابلیتی است که از مدت‌ها قبل روی آیفون وجود داشته است. اما اپل صحبت زیادی از آن نکرده است.

اگر در روند انجام کار سوالی داشتید می‌توانید آن را در قسمت نظرات بیان کنید. با استفاده از مطلب بالا می‌توانید بدون نیاز به آیتونز زنگ سفارشی بر روی آیفون خود قرار بدهید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.