چطور از دکمه‌های رسانه مک فقط برای آیتونز در های سیرا استفاده کنیم

اپل سیستم‌عامل های سیرا را در ماه سپتامبر برای عموم منتشر کرد، که تغییرات قابل اهمیتی را مانند فایل سیستم جدید، سافاری ۱۱، و بیشتر را به این محیط آورده است. یکی از تغییرات که بیشتر به آزار شبیه شده ، مربوط به دکمه‌های رسانه مک می‌شود. آنها دیگر تنها برای کنترل آیتونز و اسپاتیفای مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه کنترل پخش صدا و تصویر را در هرجایی بر عهده دارند.

اگر شما هم مثل ما فکر کنید، شاید این قابلیت برای شما نیز کمی دردسر ساز شده باشد.

برنامه‌ای برای مک در این زمینه ساخته شده است که با نام High Sierra Media Key Enabler به شما اجازه می‌دهد قابلیت این دکمه‌ها را به حالت قبل بازگردانید.

به طور کل،‌هنگامی که در سیستم عاملِ های سیرا گشت و گذار می‌کنید دکمه‌های رسانه شما را دنبال می‌کنند. اگر شما ویدیویی در یوتوب مشاهده کنید، دکمه‌های رسانه با سافاری هماهنگ خواهند شد. حتی یک ویدیوی پخش خودکار هم می‌تواند کنترل این دکمه‌ها را به دست بگیرد. چیزی که واقعا اگر از آیتونز استفاده می‌کردید باعث ناراحتی شما میشد.چطور از دکمه‌های رسانه مک فقط برای آیتونز در های سیرا استفاده کنیم

میلان توث توسعه دهنده این برنامه سوم شخص این مشکل را برطرف کرده است. این اپ یک هدف بیشتر ندارد، اختصاص دکمه مدیا به آیتونز و اسپاتیفای. این یعنی اگر در سافاری به تماشای یوتوب بپردازید همچنان کارکرد دکمه‌ها برای آیتونز و اسپاتیفای خواهد بود.

این توسعه دهنده توضیح داده که این مشکل نه تنها او را بلکه بسیاری از کاربران های سیرا را دچار دردسر کرده و باعث عصبانیت آنها شده است. پس تصمیم گرفتم یک اپ برای نوار وظیفه تعریف کنم که این کار را برعهده داشته باشد. این برنامه آیتونز و اسپاتیفای را کنترل کرده ولی فعلا از تاچ بار پشتیبانی نمی‌کند.

یک چیز که باید در مورد این برنامه به یاد داشته باشید اضافه کردن یک آیکون کوچک به نوار وظیفه شماست که با برنامه دیگری مانند Bartender می‌توانید آن آیکون را نیز پنهان کنید.

این برنامه تنها با دکمه‌های فیزیکی مدیا در های سیرا کار کرده و پشتیبانی از تاچ بار را ندارد. می‌توانید از این لینک این برنامه را دانلود کنید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.