چگونه فضای ذخیره آیفون و آیپد خود را خالی کنیم؟

iOS 11 با پیشنهاداتی برای مدیریت فضای ذخیره آیفون و آیپد توسط کاربر همراه خواهد بود که استفاده از آن برای مدیریت فضا بسیار راحت و سریع است.

سال گذشته سیستم عامل  mac Sierra با افزودن این قابلیت توانست نظرات را به خود جلب کند و امسال نیز نوبت iOS است که شانس خود را امتحان کند. در سیستم عامل mac Sierra  برای دسترسی به این پیشنهادات  باید به گزینه «درباره این مک» بروید و روی گزینه «ذخیره» کلیک کنید و سپس کلمه «مدیریت» را انتخاب کنید.

با استفاده از این قابلیت نه تنها به آسانی متوجه می شوید که کدام برنامه بیشترین حجم گوشی شما را گرفته است بلکه با کمک این برنامه می توانید از راه‌های فوق‌العاده ساده فضای خود را خالی کنید. این برنامه به طور خاص برای کسانی که تبحر کمتری در استفاده از ابزارهای تکنولوژی دارند بسیار مطلوب و کاربردی است.

 

مدیریت «فضای ذخیره« در آیفون و آیپد iOS 11

  • به «تنظیمات» آیفون یا آیپد خود بروید.
  • روی گزینه «تنظیمات کلی» کلیک کنید و سپس «ذخیره آیفون» را انتخاب کنید.
  • پیشنهاداتی که در بالای صفحه آمده است را مشاهده کنید و بعضی از آنها را برای ذخیره فضای بیشتر فعال کنید.
  • گزینه «مشاهده همه» را انتخاب کنید تا پیشنهادات بیشتر برای شما نمایش داده شود.

در اینجا شما می‌توانید برنامه‌هایی که بیشترین فضا را اشغال کرده‌اند و همچنین آنهایی که کمترین فضا را گرفته اند، مشاهده کنید. همچنین شما می توانید آخرین تاریخی که یک برنامه استفاده شده است را نیز ببینید.

در این ورژن از iOS نیز می‌توانید مانند ورژن 10 روی هر یک از برنامه ها کلیک کنید و اطلاعات بیشتری مشاهده کنید. برخی از برنامه‌ها مانند برنامه سافاری به شما اجازه می دهند که داده‌های آنها را همانجا حذف یا ویرایش کنید و برخی از برنامه‌ها نیز تنها به شما اجازه می‌دهند که آنها را پاک کنید (the app  offload) و در عین حال اطلاعات آن را ذخیره کنید و یا خود برنامه را به کلی حذف کنید (که به این ترتیب داده و برنامه با هم حذف می شوند).

اگر از گزینه Offload Unused Apps برای برنامه ای استفاده کنید، آن برنامه از فضای ذخیره شما پاک می‌شود و اما در عین حال داده‌های آن ذخیره می‌شود و در صورتی که بعداً آن برنامه را مجدداً دانلود کنید داده‌های شما بر روی حافظه ذخیره هستند و مجدداً می توانید از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین یک قابلیت جدید دیگر نیز در پایین قسمت «تنظیمات آیفون» قرار داده شده است. در پایین قسمت تنظیمات می توانید گزینه «سیستم» را مشاهده کنید و با استفاده از آن میزان فضای اختصاص داده شده را ببنید.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.