چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

اگر اپل واچ تان را جایی در خانه گم کردید یا در رختکن باشگاه جا گذاشتید و یا خاطرتان نیست که کجا گذاشتید، راه‌های مختلفی برای پیدا کردنش وجود دارد. اپل مگ در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازد.

قبل از هر چیز باید توجه کنید که برای فعال کردن حالت Find My iPhone باید حتماً سیستم‌عامل iOS 10 روی iPhone و WAtchOS 3 روی اپل واچ نصب باشد.

اگر هنوز اپل واچ را گم نکرده‌اید، هرچه سریع‌تر حالت Find My Phone را فعال کنید تا در صورتی‌ که Apple Watch را گم کردید بتوانید از قسمت Find My Phone دستگاه‌هایی که به iPhone شما متصل‌اند را پیدا کنید.

برای دسترسی به تنظیمات اولیه یا پیشرفته به قسمت دستگاه‌هایی که به iPhone شما متصل‌اند بروید و Apple Watch  را انتخاب کنید.

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟ چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟   چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

حالا آیکون (i) به معنای اطلاعات بیشتر را انتخاب کنید. Find My Apple Watch را انتخاب کنید تا جستجو را شروع کند. صفحه بعدی که باز می‌شود اپلیکیشن Find iPhone خواهد بود که محل Apple Watch را به شما نشان خواهد داد.

اگر این اپلیکیشن روی iPhone شما وجود ندارد هرچه سریع‌تر آن را از App Store دانلود کنید.

گاهی مواقع این پروسه کافی بوده و متوجه می‌شوید که Apple Watch را در ماشینتان جا گذاشتید. اما اگر این‌طور نباشد راه‌های دیگری هم وجود دارد.

در تصویر بالا دیدید که پایین تصویر سه گزینه Play Sound، Lost Mode و Erase Watch وجود دارد.

در صورتی‌ که محل گم‌شدن آیفون را می‌شناسید اما جای دقیقش را نمی‌دانید، برای مثال Apple Watch زیر تخت یا کمد افتاده باشد بهترین Play Sound به شما کمک خواهد کرد، این حالت بوق ممتد و بلندی می‌زند که به شما کمک می‌کند از روی صدا اپل واچ را ردیابی کنید. این صدا تا زمانی که شما گزینه Dissmiss را نزنید ادامه پیدا خواهد کرد.

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

اگر هنوز Apple Watch تان را پیدا نکردید بدین معنی است که واقعاً گم‌شده و باید گزینه Lost Mode را فعال کنید و بعد از آن باید شماره تلفن همراهتان را بنویسید و در مرحله دوم پیغامی که می‌خواهید روی صفحه Apple Watch دیده شود را تایپ کنید.

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

اما این گزینه دقیقاً چه‌کاری انجام می‌دهد؟

بعد از اینکه پیغام را وارد کردید iCloud سعی می‌کند که پیغام را به Apple Watch برساند. روی صفحه اصلی  Find Apple Watch هم گزینه Notify When Found را فعال کنید تا در صورتی‌ که کسی پیغام شما را روی Apple Watch دید ایمیلی برای شما ارسال شود.

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

اگر بعد از تمام این کارها موفق به یافتن Apple Watch نشدید یا Apple Watch را در شهر دیگری گم کردید و یا در محله ای است که نمی‌توانید به آنجا بروید تنها یک‌ راه دیگر باقی‌مانده؛ از اطلاعاتتان حفاظت کنید.

برای این کار گزینه Erase Watch را انتخاب کنید و با واردکردن پسورد Apple Watch را از لیست دستگاه‌های متصل حذف کنید تا اطلاعات موجود در Apple Watch  نیز حذف شود.

چطور اپل واچ گم‌شده را پیدا کنید؟

حالا حداقل خیالتان راحت است که اطلاعاتتان محفوظ باقی می‌ماند، هرچند موفق به یافتن Apple Watch  نشده باشید.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه

  1. سلام اپل واچ من گم شده است و خاموش است چطور می‌توانم بدانم کجاست یا آخرین جایی که بوده کجاست؟ممنون

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.