چگونه اسناد را از طریق اپلیکیشن Files در iOS 11 به اشتراک بگذاریم

نسخه عمومی و نهایی iOS 11 هنوز به‌طور رسمی منتشر نشده و باید برای آن تا پاییز صبر کرد. اما با این‌ حال بسیاری از تغییرات مهم این نسخه از سیستم‌ عامل را از زمانی که در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان امسال، WWDC 2017 معرفی شد می‌دانیم.

یکی از بهترین و در عین‌ حال عجیب‌ترین تغییراتی که در iOS 11 انجام‌ شده، اپلیکیشن جدید مدیریت فایل Files است. اپل تا پیش‌ از این به دلیل سیاست‌های سخت‌گیرانه‌اش در مورد حفظ حق تکثیر و انتشار، اجازه مدیریت فایل‌ها را به کاربران آیفون و آیپد نمی‌داد. اما حالا به نظر می‌رسد که اپل برای بهبود تجربه کاربری آیپد و معرفی آیپد پرو به‌ عنوان یک کامپیوتر شخصی همه‌کاره، اقدام به عرضه یک اپلیکیشن مدیریت فایل با آزادی نسبی برای کاربران کرده است.

یکی از پرکاربردترین قابلیت‌های Files این است که می‌توان از طریق آن فایل‌های مختلف اسناد را با دوستان و همکاران منتشر کرد و آن‌ها را به همکاری در تغییر و ویرایش یک سند فراخواند. تا پیش‌ از این در نسخه‌های قبلی iOS، امکان به اشتراک گذاشتن فایل‌های iWork وجود داشت اما با وجود Files کاربران اجازه اشتراک‌گذاری تمام فایل‌های اسناد را دارند.

برای این کار کافی است فایل‌ها را در iCloud Drive ذخیره کرده و سپس آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. این روش تنها با اپلیکیشن‌های رسمی اپل کار می‌کند اما دست توسعه‌دهندگان برای عرضه برنامه‌های شخص ثالث آزاد است.

 

شیوه به اشتراک‌گذاری و همکاری با استفاده از اپلیکیشن Files در iOS 11

شیوه انجام این کار بسیار آسان است. کافی است با انتخاب فایل خود آن را فشار داده تا حباب مربوط باز شود. در حباب مربوط به هر یک از فایل‌ها شما می‌توانید گزینه‌های مختلف انجام تغییرات در فایل را ببینید. یکی از گزینه‌های داخل حباب گزینه Share است. با استفاده از این گزینه می‌توانید فایل خود را به اشتراک بگذارید.

چگونه اسناد را از طریق اپلیکیشن Files در iOS 11 به اشتراک بگذاریم

علاوه بر این شما می‌توانید پنجره بالایی Files را انتخاب کنید و بر روی سند موردنظر خودتان ضربه بزنید و سپس گزینه Share را بزنید.

چگونه اسناد را از طریق اپلیکیشن Files در iOS 11 به اشتراک بگذاریم

 

شما همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Add People افراد مختلف را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید.

چگونه اسناد را از طریق اپلیکیشن Files در iOS 11 به اشتراک بگذاریم

علاوه بر این شما می‌توانید دعوت‌نامه‌های موردنظر خودتان را برای ویرایش هر فایل به افراد مختلف بفرستید. دعوت‌نامه‌ها همان‌طور که ممکن است پیش‌ از این با آن‌ها مواجه شده باشید می‌تواند از طریق  iMessage  یا ایمیل فرستاده شود. حال اگر فرد موردنظر شما نیز به یک دستگاه مجهز به iOS 11 یا macOS High Sierra دسترسی داشته باشد فایل از طریق iCloud Drive برای آن‌ها قابل‌دسترس می‌شود.

اگر کاربر موردنظر شما از iOS قدیمی استفاده کند، باید از طریق سایت iCloud.com به فایل دسترسی پیدا کند.

 

کنترل کردن فایل‌ها

زمانی که شما فایل را به اشتراک گذاشته باشید، هر زمانی که تصمیم گرفتید می‌توانید به فایل موردنظر برگشته و دسترسی افراد مختلف را تغییر دهید. شما می‌توانید تنها به یک فرد اجازه مشاهده و تغییر فایل را بدهید، از طرفی می‌توانید فقط به او اجازه مشاهده فایل را بدهید و دسترسی ویرایش را از او بگیرید. مدیریت دسترسی‌ها دقیقا از طریق منوی Share در فایل هر سند پدیدار می‌شود.

چگونه اسناد را از طریق اپلیکیشن Files در iOS 11 به اشتراک بگذاریم

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.