چگونه در فیس تایم Live Photo بگیریم؟

یکی از قابلیت‌های جدیدی که به آیفون اضافه‌ شده به کاربران اجازه می‌دهد تا در حین تماس فیس تایم تصاویر زنده از مکالمه خود بگیرند. با اپل مگ همراه باشید.

شاید یکی از شایع‌ترین و درعین‌حال غیرمعمول‌ترین روش‌های عکس گرفتن در زمان تماس تصویری، گرفتن اسکرین شات از روی صفحه‌ نمایش باشد. اما حالا اپل با ارائه قابلیت رسمی گرفتن عکس در حین تماس‌های تصویری فیس تایم این مشکل را برطرف کرده است.  البته قابلیت تصویربرداری از تماس فیس تایم به همین‌جا ختم نخواهد شد، شما می‌توانید در حین تماس فیس تایم Live Photo بگیرید.

چگونه در فیس تایم Live Photo بگیریم؟

در iOS 11 و macOS High Sierra یک دکمه شاتر دوربین به بخش تماس‌های تصویری فیس تایم اضافه‌ شده است. کافی است برای ثبت تصویر فیس تایم، آن را انتخاب کنید تا تصویر مورد نظرتان، آن‌هم به‌صورت زنده و در حال حرکت در Photos نمایان شود.  Live Photo یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد iOS است که خلاصه‌ای متحرک از تصویر گرفته‌ شده در لحظه را نشان می‌دهد.

برای ثبت تصاویر زنده در تماس فیس تایم، باید ابتدا قابلیت Live Photo را در دستگاه موردنظرتان فعال کنید.

در عین‌ حال باید به دو نکته در زمان ثبت تصویر دقت کنید:

در زمان ثبت تصویر زنده از تماس تصویری، یک پیام به فرد در حال مکالمه با شما نشان داده خواهد شد و تلاش شما برای ثبت تصویر به او اطلاع داده می‌شود.

شما می‌توانید اجازه ثبت تصویر زنده را مدیریت کرده و به افراد در حال مکالمه اجازه این کار را ندهید. برای این کار شما می‌توانید به بخش تنظیمات Face Time مراجعه کنید.

اپل در ارائه این قابلیت جدید تلاش زیادی کرده تا حریم خصوصی افراد را حفظ کند. بر همین اساس کاربران برای ثبت تصویر زنده در حین مکالمه با دیگران باید اجازه این کار را از طرف مقابل داشته باشند. این مسئله در حالی است که کاربران همچنان می‌توانند از طریق اسکرین شات و آن‌هم بدون اجازه گرفتن از افراد این کار را انجام دهند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.