چه مقدار وقت خود را صرف بازی ها یا اپلیکیشن ها کرده اید؟

اپل در طراحی iOS، به شما اجازه مشاهده دقیق استفاده از هر اپلیکیشن را می دهد.

همه می دانیم که اپل دقت زیادی برای ساخت محصولاتش می کند و بیشترین زمان را برای طراحی جزئیات به خرج می دهد. فرقی نمی کند که این جزئیات نرم افزاری باشند و یا سخت افزاری؛ چرا که اپل در هر صورت برای آنها زمان زیادی صرف کرده تا تجربه کاربری از همه لحاط بدون نقص باشد. iOS سیستم عامل کاملی است و در بسیاری از مواقع بعضی از قابلیت های آن از چشم کاربران و حتی توسعه دهندگان پنهان می ماند.

در این میان شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که چند ساعت در روز یا هفته را صرف پرسه زدن در یک بازی یا اپلیکیشن کرده اید؟ اپل در طراحی iOS، حتی به این مسئله نیز توجه خاصی کرده و به شما اجازه مشاهده دقیق استفاده از هر اپلیکیشن را نیز می دهد.

این قابلیت می تواند برای بسیاری از افراد شگفتی آور باشد، چرا که iOS به طور دقیق زمانی که شما در هر اپلیکیشن یا بازی صرف کرده اید را اندازه گیری می کند. این قابلیت به شما برای استفاده بهینه تر از هر اپلیکیشن کمک می کند تا طول عمر باتری دستگاه را بیشتر کنید. علاوه بر اینکه این قابلیت می تواند برای والدین نیز مفید باشد تا بتوانند با استفاده از آن، میزان بازی کردن فرزندانشان را زیر نظر بگیرند:

  • برای مشاهده زمان صرف شده هر اپلیکیشن، به Settings رفته و وارد زیر شاخه Battery شوید.

چه مقدار وقت خود را صرف بازی ها یا اپلیکیشن ها کرده اید؟

  • در منوی روبرو به سمت پایین اسکرول کرده و Battery Usage را پیدا کنید

چه مقدار وقت خود را صرف بازی ها یا اپلیکیشن ها کرده اید؟

  • در قسمت Battery Usage بر روی آیکون ساعت که در قیمت سمت راست قرار دارد ضربه زده و ساعت مصرف هر یک از اپلیکیشن ها را ببینید.

چه مقدار وقت خود را صرف بازی ها یا اپلیکیشن ها کرده اید؟

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.