eSim‌ در Apple Watch چگونه کار می‌کند؟

اتصال شبکه‌ای اپل واچ ۳ قابلیت بزرگی است. اما چگونه کار می‌کند؟

اپل واچ ۳ بهترین ساعت هوشمندی است که اپل تا بحال ساخته است. این محصول سریعتر شده است، و کلی قابلیت‌های جدید داخلش دارد. watchOS 4 و اضافه شدن قابلیت اتصال شبکه‌ای شگفت انگیز در مدل گرانتر و LTE ‌آن وجود دارد. این قابلیت با استفاده از آنتن داخلی، رادیوی UTMS و یک eSim ممکن شده است. اما این ویژگی ها به چه صورت کار می‌کنند.

این یک سیم‌کارت غیر قابل تعویض و نسخه مجازی سیم‌کارت‌های قدیمی می‌باشد. این تکنولوژی، هویت بین‌المللی خدمات موبایل شما (IMSI) را ذخیره کرده و با کلید تشخیص هویت کار می‌کنند. تفاوت بزرگ آن در اندازه‌اش است که یک‌صدم اندازه یک سیم کارت معمولی را دارد.

در اینجا می‌توانید تفاوت اندازه سیم‌کارت قدیمی و جدید را مشاهده کنید. این سیستم با همکاری رادیوی UTMS کار می‌کند که متعلق به نام سیستم ارتباطات موبایل جهانی می‌باشد.  این سیستم هنگام قطع سیگنال وای‌فای متصل به آیفون به صورت اتوماتیک به شبکه سیم‌کارت متصل می‌شود.

راه‌اندازی آن به سادگی و توسط یک اپ در آیفون انجام خواهد شد. زمانی که این کار را انجام دهید شماره‌های آیفون به اپل واچ منتقل گردیده و دیگر نیازی نیست که در مورد مخاطبین خود نگران باشید.

اندازه ای‌سیم و سیم‌کارت

اپل واچ ۳ اولین ساعت هوشمند با تکنولوژی eSim‌ نیست. سامسونگ S2 3G که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد این رکورد را دارد. اما به هر حال اپل با استفاده از این سیستم، مطمئنا واحدهای بیشتری را خواهد فروخت و اولین تجربه بسیاری از مردم از آن خواهد بود.

هزینه‌های این ارتباط همراه با قبض موبایل شما خواهد آمد و اپل در حال انجام مذاکرات برای انجام آن با اپراتورها می‌باشد. در ایالات‌متحده اپراتورهای AT&T، Sprint،  T-Mobile ، Verizon اجازه می‌دهند در ازای پرداخت ماهانه ۱۰ دلار قبض، اپل واچ ۳  به آیفون شما متصل شود.

در جای‌های دیگر دنیا ممکن است این مبلغ فرق داشته باشد. به عنوان مثال این مبلغ در انگلیس برای ۶ ماه استفاده رایگان بوده و بعد از آن ۵ دلار در ماه از کاربر دریافت خواهد شد. از آنجایی که شما مخاطبین را به اشتراک گذاشته‌اید نیاز دارید که از همان اپراتور در آیفون هم استفاده کنید و فعلا در حال حاضر تنها EE‌ در انگلیس از LTE اپل واچ پشتیبانی می‌کند.

درحالی که شما میبایست مبلغی اضافه را برای استفاده از این قابلیت پرداخت کنید اما قابلیتی که در مقابل آن دریافت می‌کنید ارزش آن را دارد.

مواردی که این ساعت می‌تواند به کمک شما برسد بسیار زیاد است و نیاز نخواهید داشت تا برای انجام هر سفر حتما آیفون خود را همراهتان داشته باشید. و خطر گم شدن یا دزدیده شدن گوشی نیز دیگر برای شما وجود ندارد.

حالا می‌توانید هدفون و ساعت خود را به سادگی در خیابان و دیگر اماکن بدون آیفون استفاده کنید. این تکنولوژی هوشمند چیزی است که در آینده سبک زندگی ما را بشدت دچار تاثیر خواهد کرد.

این تکنولوژی می‌تواند روزی به آیفون نیز نفوذ کند تا جای بیشتری برای سنسورهای دیگر باز کند. اطلاعات ذخیره شده در سیم‌کارت الکتریکی در آینده قابل خواندن و نوشتن خواهد شد که کار تعویض اپراتور را ساده‌تر از قبل خواهد کرد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.