Apple Pay Cash چگونه کار می‌کند؟

دیروز اپل در سایت خود اعلام کرد سامانه انتقال وجه Apple Pay Cash را مدتی پس از انتشار iOS 11 و watchOS 4 به آپدیت بعدی آن‌ها اضافه خواهد کرد. اما Apple Pay Cash چیست و چگونه کار می‌کند؟ با اپل مگ همراه باشید.

پس از راه‌اندازی سیستم Apple Pay Cash در آپدیت بعدی iOS 11 شما می‌توانید از طریق ورود به iMessage برای خانواده و دوستان خود پول پرداخت کنید. برای این کار تمام کاری که باید انجام دهید این است که انگشت شَست خود را روی قسمتی که در iMessage طراحی شده است قرار دهید، مبلغ موردنظر خود را مشخص کنید، دکمه پرداخت را بزنید، انجام تراکنش را تائید کنید؛ و تمام.

اگر هم شما از کسی پول می‌خواهید می‌توانید برای درخواست پول لینکی به صفحه چت iMessage خودتان و آن فرد بفرستید. اگر در حال پرداخت مبلغی به فردی هستید باید قبل از پرداخت با استفاده از Touch ID و گزینه Send تراکنش خود را تائید کنید. حسگرهای لمسی اثر انگشت تراکنش‌هایی که از طریق Apple Pay Cash انجام می‌شود را امنیت می‌بخشند. و صد البته هم نیازی به نگرانی از بابت درز اطلاعات تراکنشی خودتان ندارید چون تمام تراکنش‌های Apple Pay Cash «رمزگذاری شده» هستند.

 

Wallet app

پرداخت‌هایی که با Apple Pay Cash انجام می‌دهید از کارت اعتباری مجازی شما که در برنامه Wallet ذخیره شده است پرداخت می‌شود. اما هر پولی که دریافت کنید وارد کارت مجازی Apple Pay Cash شما می‌شود. این کارت نیز در Wallet قرار می‌گیرد.

 

Siri

سیری می‌تواند هر گفت‌وگویی که در iMessage درباره پرداخت پول یا تراکنش مالی انجام بگیرد را تشخیص بدهد. سپس به‌محض شنیدن دیالوگی درباره پرداخت پول بلافاصله برنامه Apple Pay را به‌طور خودکار به قسمت iMessage می‌آورد. به‌علاوه اگر در این گفت‌وگو مبلغ تراکنش نیز گفته شود سیری به‌طور خودکار مبلغ پرداختی را درج می‌کند و وقتی برنامه Apple Pay را باز می‌کنید مبلغ مورد بحث در چتتان با دوست خود را در قسمت مورد نظر خواهید دید.

 

Apple Pay Cash در چه کشورهایی قابل‌ اجرا است؟

Apple Pay Cash در هر کشور یا منطقه‌ای که از Apple Pay پشتیبانی می‌شود قابل‌ اجرا خواهد بود. شما با Apple Pay Cash نه‌تنها می‌توانید برای خانواده و دوستان خود پول بفرستید یا از طریق این برنامه از آن‌ها پول بگیرید بلکه می‌توانید با استفاده از آن در فروشگاه‌ها یا در اینترنت نیز خرید کنید.

 

چه دستگاه‌هایی از Apple Pay Cash پشتیبانی می‌کنند؟

Apple Pay Cash در آپدیت بعدی iOS 11 و watchOS قابل‌ دسترسی خواهد بود. همه مدل‌های گوشی آیفون، آیپد و اپل واچ که iOS 11 و WatchOS در آن‌ها قابل‌ اجرا باشد، از Apple Pay Cash پشتیبانی می‌کنند. اما با این‌ حال دستگاه‌های قدیمی‌تر که دارای حسگر اثر انگشت برای احراز هویت و تائید تراکنش نباشند از Apple Pay Cash پشتیبانی نمی‌کنند.

 

آیا خدمات انتقال وجه از طریق Apple Pay Cash پولی است؟

برای ارسال پول از طریق Apple Pay Cash شما باید یک کارت اعتباری یا یک کارت پرداخت اینترنتی به برنامه Wallet خود معرفی کنید. خدمات انتقال پول از طریق کارت پرداخت اینترنتی رایگان است. اما برای پرداخت‌هایی که باکارت اعتباری انجام می‌شود 3 درصد تراکنش به‌عنوان هزینه خدمات تراکنش کسر خواهد شد.

قابلیت Apple Pay Cash به‌ احتمال‌ زیاد پاییز امسال به سیستم‌ عامل iOS 11 معرفی می‌شود. ابتدا قرار بود این قابلیت هم‌زمان با انتشار iOS 11 معرفی شود اما اکنون اپل اعلام کرده است که این قابلیت را در آپدیت بعدی iOS 11 اضافه خواهد کرد.

قابلیت Apple Pay Cash در ابتدا فقط در آمریکا قابل‌ استفاده خواهد بود.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.