فرم‌ویر هوم‌پاد اطلاعات مرتبط با SmartCam آیفون ۸ را فاش کرد

با انتشار اولین صفحه از فرم‌ویر هوم‌پاد، توسعه‌دهندگان توانستند اطلاعات مرتبط با آیفون 8 را شناسایی کنند.
اسپیکر هوشمند اپل که در کنفرانس خبری WWDC ماه ژوئن معرفی شد اولین اسپیکر خانگی هوشمند اپل است که تنها چند روز پس از معرفی توانست توجه بسیاری را به خودش جلب کند و به‌عنوان رقیبی جدی برای اسپیکر هوشمند آمازون و گوگل معرفی شود. البته این اسپیکر هوشمند هنوز به بازار عرضه نشده اما هفته گذشته اپل فرم‌ویر این اسپیکر را منتشر کرد و یکی از توسعه‌دهندگان سیستم‌ عامل iOS بانام Guilherme Rambo توانست جزئیات مرتبط با آیفون 8 را از روی کدهای فرم‌ویر هوم‌پاد شناسایی کند.

فرم ویر هوم‌پاد اطلاعات مرتبط با SmartCam آیفون 8 را فاش کرد
یکی از این اطلاعات فاش شده جزییات مرتبط با دوربین هوشمند SmartCam آیفون 8 است که با تشخیص برخی اشیاء و چهره‌ها می‌تواند تنظیمات دوربین را به‌طور خودکار تغییر دهد. به نظر می‌رسد که آیفون 8 در آینده برای جایگزینی تاچ آی‌دی با قابلیت تشخیص چهره از پرتو Infrared یا مادون‌ قرمز استفاده کند که در این صورت ضعف قابلیت تشخیص چهره در تاریکی نیز برطرف خواهد شد.
ویژگی دیگری که در فرم‌ویر هوم‌پاد در رابطه با دوربین آیفون 8 شناسایی‌ شده قابلیت تشخیص چهره کودکان و حیوانات و نوع مناظر است که به تطبیق دوربین با شرایط کمک می‌کند. برای نمونه آیفون 8 با شناسایی چهره حیوانات می‌تواند از آن‌ها در حال حرکت عکسی باکیفیت بگیرد که به آن FreezeMotion می‌گویند. البته دوربین آیفون 5S به بعد قابلیت ثبت تصاویر پشت سر هم Burst داشت که برای اشیاء متحرک، حیوانات و کودکان نیز کاربرد دارد.
در واقع دوربین آیفون 8 با تشخیص چهره حیوانات، کودکان و مناظر مختلف مانند آتش‌بازی، برف، آسمان و استیج نورانی مانند دوربین DSLR عمل خواهد کرد و سرعت شاتر و اکسپوژر را در آن‌ واحد تنظیم می‌کند.
شاید این قابلیت در آیفون 8 تکنولوژی جدیدی نباشد سال‌هاست که در دوربین‌های DSLR کاربرد دارد اما در نهایت به ارتقای کیفیت و عملکرد آیفون منجر خواهد شد.
این قابلیت‌ها هم‌ اکنون نیز از طریق اپلیکیشن های مختلف در iTunes در دسترس‌اند اما قرار است این ویژگی‌ها در پلتفرم دوربین آیفون 8 قرار بگیرند که به این ترتیب تصاویری به‌مراتب باکیفیت‌تر ثبت خواهند شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.