کاربران از HomePod چه انتظاراتی دارند

HomePod در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان امسال معرفی شد و حالا در این دو هفته، بسیاری از خبرگزاری ها و وبلاگ نویس ها سعی کردند تا به بررسی ویژگی های آن بپردازند.

این محصول که تا پیش از این با نام «اسپکر هوشمند Siri» شناخته می شد توجه بسیاری از طرفداران هوشمند سازی خانه را به خود جلب کرد. همچنین در بسیاری از بررسی های انجام شده از HomePod مشخص شد که این محصول در مقایسه با Google Home و Amazon Echo کیفیت پخش صدای بهتری دارد. HomePod در پخش موسیقی با صدای بالا هیچ مشکل نداشت و این در حالی است که محصولات رقیب در پخش صدای بالا دچار اعوجاج شدید بودند.

در نظر سنجی اخیر وب سایت Morning Consult مشخص شد که بسیاری از کاربران به کیفیت پخش صدا، بیش از قابلیت کنترل خانه هوشمند خود اهمیت می دهند. طی این نظر سنجی که از 2200 نفر انجام شده؛ در مورد وفاداری کاربران روی برندها برای خرید اسپیکر های هوشمند سوال پرسیده شد. مهم ترین نتیجه ای که از این نظر سنجی به دست آمد این است که بسیاری از کاربران علاقه چندانی به کنترل خانه هوشمند خود با استفاده از اسپیکر های هوشمند ندارند. بلکه برعکس از اسپیکر های هوشمند برای فرمان صوتی و بیشتر از آن، پخش موسیقی استفاده می کنند.

نتایج دیگر این نظر سنجی نشان داد که 33 در صد پاسخ دهندگان علاقه به خرید HomePod دارند. درعین حال 45 در صد از افرادی که حداقل یکی از محصولات اپل را دارند اعلام کرده اند که قصد خرید این محصول را دارند. این در حالی است که تنها 18 درصد کاربران دارای یکی از محصولات اپل به خرید اسپیکر هوشمند آمازون علاقه داشتند و تنها 4 درصد آنها به Google Home تمایل نشان می دادند. همچنین کاربرانی که از محصولات اپل استفاده نمی کنند نیز به ترتیب اولویت اسپیکر هوشمند آمازون، Google Home و HomePod را برای خرید مناسب می دیدند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که کاربرانی که با اکوسیستم اپل آشنایی دارند، بیشتر به سمت خرید HomePod جذب می شوند و وفاداری بیشتری به برند اپل نشان می دهند. این در حالی است که کاربرانی که تا به حال محصولات اپل را استفاده نکرده اند، علاقه کمتری به امتحان کردن محصول جدید اپل دارند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.