پتنت گرما و سرما در هدست های واقعیت مجازی

واقعیت مجازی روزبه‌روز در حال گسترش است. همین چند یک ماه پیش بود که اپل کامپیوترهای جدید خود را برای پردازش بهتر برای واقعیت مجازی معرفی کرد. واقعیت مجازی مدتی است که جای خود را در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیگر هم باز کرده است.

اخیراً یک استارت آپ جدید برای تجربه هرچه جالب‌تر بازی‌های مبتنی بر واقعیت‌مجازی در حال کار بر روی ساخت سیستم دمایی در هدست های مجهز به این فناوری است. این گروه یک دستگاه جدید ساخته که به قول خودش «شدت هیجان بازی‌های واقعیت مجازی» را بیش‌ از پیش می‌کند. این وسیله می‌تواند گرما، سرما و حتی احساس درد را در محیط واقعیت مجازی به اجرا درآورد.

این وسیله که ThermoReal نام‌گرفته توسط تیم تحقیقاتی کره‌ای TEGway ساخته‌ شده است و هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد. این وسیله ترموالکتریکی می‌تواند دماهای بین 4 تا 40 درجه سانتی گراد را در محیط واقعیت مجازی، شبیه‌سازی کند. این دستگاه همچنین می‌تواند گرما و سرما را در مکان‌های مختلف به‌صورت هم‌زمان شبیه‌سازی کند.

این قابلیت می‌تواند برای آینده بازی‌های کامپیوتری بسیار هیجان‌انگیز باشد چرا که در شرایط مختلف می‌تواند گرما و سرما را به کاربر منتقل کند. این وسیله از یک سیستم ترمو الکتریک انعطاف‌پذیر استفاده می‌کند تا گرمای بدن را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. همین‌طور به‌صورت برعکس نیز جریان الکتریکی می‌تواند به گرما یا سرما برای موقعیت‌های مناسب در بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی تبدیل شود.

گروه تحقیقاتی Tegway تابه‌حال پتنت های زیادی در این زمینه را ثبت رسانده و پیش‌بینی می‌شود که به خاطر همین پتنت های با ارزش در آینده‌ای نزدیک توسط یکی از کمپانی‌های بزرگ دنیا خریداری شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.