تلاش مخفیانه اپل برای توسعه رابط سلامتی آیفون

اپل به تازگی تیمی برای توسعه رابط سلامتی هوشمند در آیفون تشکیل داده است. این تیم با همکاری بعضی از مراکز بهداشتی و درمانی قصد دارد تا این رابط را برای کاربران آیفون گسترش دهد.

بر اساس گزارش CNBC، هدف اصلی از تشکیل این تیم، توسعه یک واحد کاملا مجزا برای آیفون است که می تواند داده های پزشکی را در گوشی ثبت کند. کارایی این رابط برای ثبت و ذخیره اطلاعاتی نظیر، تاریخ ویزیت های دکتر، نتایج آزمایش ها، نسخه ها و حتی آلرژی های افراد در تلفن هوشمند است تا دسترسی به این اطلاعات سریع تر از همیشه شود.

اپلیکیشن Health در iPhone همین حالا نیز اطلاعات ابتدایی کارت هویت سلامتی را در خود ذخیره می کند و با اتصال به دستگاه های جانبی مانند دستگاه سنجش فشار خون، یا ردیاب های خواب، اطلاعات را در گوشی هوشمند نگهداری می کند. این اطلاعات می تواند در زمان مراجعه فرد به بیمارستان یا مرکز خدمات درمانی اطلاعات مفیدی را به پزشک مربوطه ارائه دهد.

CNBC در ادامه گزارش خود آورده است که اپل در حال حاضر با مبحث های مختلف سلامتی، و روش های مناسب برای ادغام آنها با گروه های متخصص در زمینه فناوری اطلاعات درگیر است و مدتی است که تیمی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان مهم برای کار برروی روش های صحیح ثبت اطلاعات پزشکی به صورت الکترونیکی را به استخدام خود در آورده است. همچنین CNBC در گزارش خود ادعا کرده که Bud Tribble، نایب رئیس بخش نرم افزار نیز شخصا در حال کار با این تیم است.

هفته گذشته یکی از مدیران ارشد سازمان غذا و داروی آمریکا خبر از تلاش این سازمان برای توسعه یک برنامه مشخص برای توسعه دهندگان محصولات سلامتی هوشمند داد. این سازمان در تلاش است تا چارچوب و پروتکل های لازم برای توسعه محصولات نرم افزاری و سخت افزاری صحیح را به کمپانی های تولید کننده ارائه کند که در صورت موفقیت، این سازمان از این پس می تواند تاییدیه های لازم را به محصولات هوشمند سلامتی ارائه کند. به نظر می رسد اپل در تلاش است تا اولین شرکتی باشد که این تاییدیه را دریافت می کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.