Halos شبکه مجازی بر پایه واقعیت افزوده

در ماه‌های آینده «واقعیت افزوده» جزو آن دسته از کلمات پرکاربردی قرار می‌گیرد که روزانه از خبرگزاری‌ها و اطرافیانتان خواهید شنید. خودتان را برای این تکنولوژی جدید و شگفت‌آور آماده کنید! واقعیت افزوده در دنیای تکنولوژی شاید پدیده جدیدی نباشد اما حالا با در دسترس قرار گرفتن آن در سیستم‌عامل اپل و یا عینک گوگل این تکنولوژی نوپا عصر جدیدی را رقم خواهد زد.

حالا هفته‌ها از معرفی ARkit در iOS 11 می‌گذرد و ما تقریباً هر روز خبر جدیدی در رابطه با این پلتفرم جدید منتشر می‌کنیم. اپل هرگز قصد نداشته که اولین کمپانی در راستای معرفی تکنولوژی جدید باشد اما به‌جرات می‌توان گفت که همیشه بهترین‌ها را عرضه می‌کند و همین سابقه اپل باعث شده که بعد از معرفی ARkit  توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی و کمپانی‌های بزرگ همچون Nike و IKEA به واقعیت افزوده جلب شود.

یکی از شرکت‌هایی که سال‌ها پیش؛ زمانی که از هر 10 هزار نفر، یک نفر در رابطه با این تکنولوژی آگاهی داشت، در این زمینه فعالیت می‌کرد شرکت Blippar بود که سال‌ها پیش با شرکت‌های معروفی چون Coca Cola برای پوسترهای واقعیت مجازی فعالیت می‌کرد. اما بعد از یک دوره معروفیت نتوانست اعتبارش را مثل گذشته نگهداری کند. حالا بعد از معرفی ARkit این شرکت هم نوآوری جذاب و قابل‌تحسینی را ارائه کرده؛ اپلیکیشن که با اسکن کردن صورت افراد و اضافه کردن گزینه‌های دلخواه افراد مثل ای موجی، پروفایل فیس‌بوک و یوتیوب و یا موزیک Spotify در قالب حباب‌هایی کنار صورت آن‌ها، برایشان پروفایل واقعیت افزوده می‌سازد. موتور جستجوگر تصویری برای این اپلیکیشن طراحی‌شده که با آن می‌توانید صورت افراد را اسکن کنید و اطلاعات پروفایل Halos آن‌ها را دریافت کنید.

Halos؛ شبکه مجازی بر پایه واقعیت افزوده

به حتم ایده Blippar برای کاربران و علاقه‌مندان واقعیت افزوده جذاب خواهد بود اما باید دید که این شبکه مجازی وابسته به AR تا چه حد می‌تواند عضو داشته باشد تا به‌عنوان شناسنامه مجازی افراد عمل کند.

Blippar همچنین اعلام کرده که اپلیکیشن Halos در نسخه بتا iOS و اندرید قرار خواهد گرفت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.