هکرها راه Find My iPhone را پیدا کردند!

از اوایل هفته گذشته، چندین کاربر مک ادعا کرده‌اند که دستگاه‌هایشان توسط هکرها از طریق حساب iCloud قفل ‌شده است. با اپل مگ همراه باشید.

بر همین اساس به نظر می‌رسد که هکرها با دسترسی به نام کاربر و رمز عبور کاربران به قابلیت Find My iPhone نفوذ کرده و دستگاه‌های مک را با یک پسورد مشخص به همراه سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای (two-factor authentication) قفل می‌کنند.

کاربران همچنین گزارش داده‌اند که هکرها در قبال بازگشایی دستگاه‌ها از آن‌ها باج‌خواهی کرده‌ و تقاضای مبلغی قابل توجه کرده‌اند.

اپل به کاربران خودش اجازه می‌دهد تا بدون گذر از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای به قابلیت Find My iPhone دسترسی داشته باشند چرا که در غیر این صورت اگر کاربر تنها یک دستگاه مورد اعتماد داشته باشد، توان پیدا کردن آن را از طریق قابلیت مذکور نخواهد داشت.

با این ‌وجود هنوز یک مساله مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته و آن‌ هم نشت اطلاعات مربوط به نام کاربری و رمز عبور کاربران است که باعث شده تا هکرها بتوانند به‌ حساب iCloud آن‌ها دسترسی داشته باشند. بر اساس گزارش‌ها، این اطلاعات طی نفوذ اخیر هکرها به سرورهای مختلف اپل نشت پیدا کرده که در نهایت باعث به خطر افتادن اطلاعات کاربران شده است.

علاوه بر این، بسیاری از کاربران گزارش‌هایی مبنی بر به دست گرفتن کنترل بسیاری از حساب‌های کاربری مختلفشان نظیر ایمیل و شبکه های اجتماعی دیگر داده‌اند. این کاربران از یک نام کاربری و رمز عبور مشخص در حساب‌های خودشان استفاده کرده بودند که حالا با این نفوذ گسترده با ضرر بیشتری مواجه شده‌اند.

کاربران دستگاه‌های مک که تحت تأثیر این حملات قرار گرفته‌اند، می‌توانند با بخش Apple Support تماس بگیرند و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند. با این ‌حال اپل هنوز در مورد این نفوذ و نحوه کمک ‌رسانی به کاربران قربانی، واکنشی نشان نداده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.