راهنمای خرید محصولات ریفربیشد اپل / بخش اول

معمولاً وقتی اسم خرید محصولات ریفربیشد می‌آید بیشتر مردم با ترس و احتیاط درباره آن حرف می‌زنند و  ترجیح می‌دهند تا حد امکان از خرید محصولات الکترونیکی ریفربیشد بپرهیزند. محصولات ریفربیشد قبل از ورود به بازار به طور معمول باید از پروسه دقیق کنترل کیفی عبور کنند اما متاسفانه  اکثر شرکت‌ها دقت و حساسیت لازم را برای کنترل کیفی محصولات ریفربیشد به خرج نمی‌دهند و همین باعث بدبینی و احتیاط بیشتر مردم در این رابطه شده است. ولی رویکرد اپل در این رابطه کاملاً سختگیرانه و با وسواس است. شرکت اپل کنترل کیفی محصولات ریفربیشد را با حساسیت بسیار بالا انجام می‌دهد و به قدری در این کار وسواس به خرج می‌دهد که گویی محصول ریفربیشد اصلا ریفربیشد نیست و کاملا نو است.

برای خرید محصولات ریفربیشد اپل باید به فروشگاه آنلاین Apple مراجعه کنید. البته می‌توانید آنها را از طریق فروشگاه‌های دیگر نیز تهیه کنید. اگرچه ممکن است فروشگاه‌های دیگر تخفیفات بسیار خوبی برای خرید اجناس ریفربیشد بدهند، ولی در هنگام خرید از مکان‌هایی به جز فروشگاه اپل این نکته را در نظر داشته باشید که با خرید از فروشگاه آنلاین اپل می‌توانید از مزایای بیشتری برخوردار شوید.

آیپد، مک، اپل تی وی یا اکسسوری‌های ریفربیشد اپل قبل از اینکه برای فروش در دسترس مشتریان قرار بگیرند به طور کامل و با دقت چک می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که کارآیی لازم را دارند و دستگاه فاقد هرگونه عیب و نقصی است. در پروسه بررسی پوشش خارجی و باتری دستگاه‌های iOS نیز عوض می‌شوند. درضمن کلیه محصولات ریفربیشد اپل با یک سال وارانتی تحویل مشتری داده می‌شوند.

بر خلاف تصور بعضی‌ها که فکر می‌کنند محصولات ریفربیشد زیاد با کیفیت نیستند باید گفت که محصولات ریفربیشد اپل هیچ مشکلی ندارند و با خرید آنها نه تنها صاحب یک محصول عالی و با کیفیت که به خوبی محصولات نو است می‌شوید، بلکه با پرداخت مبلغ کمتر پول خود را نیز پس‌انداز می‌کنید.

 

محصول ریفربیشد به چه محصولی می گویند؟

محصولاتی که در فروشگاه آنلاین محصولات ریفربیشد اپل فروخته می‌شوند ، محصولاتی هستند که قبلاً فروخته شده‌اند و مشتریان آنها را به‌خاطر مشکلات جزئی مثل خراب بودن SSD رتینا مک بوک پرو یا مشکلات دیگر به اپل مرجوع کرده‌اند. در این بین بعضی از آنها نیز محصولاتی هستند که خرابی نداشته‌اند و مشتریان بعد از باز کردن بسته بندی آنها به دلایل غیرفنی آنها را مرجوع کرده‌اند.

اپل این محصولات را تعمیر می‌کند و کلیه قطعات خراب آنها را عوض می‌کند و سپس دوباره از طریق سایت آنلاین ریفربیشد به چرخه فروش باز می‌گرداند. محصولات ریفربیشد را تنها می‌توان از طریق وبسایت اپل خرید و فروشگاه‌های دیگر اپل این محصولات را ارائه نمی‌دهند.

ریفربیشد

 

تنوع محصولات ریفربیشد اپل

محصولات ریفربیشدی که اپل در فروشگاه آنلاین خود قرار می‌دهند متنوع هستند و اینطور نیست که فقط تعداد محدودی از محصولات را در وبسایت ببینید. شما می‌توانید همه محصولات اپل را از مک‌ها و آیپادها گرفته تا اپل تی وی و اکسسوری‌های اپل را در فروشگاه ریفر‌بیشد اپل پیدا کنید. اپل در وبسایت ر‌یفربیشد خود هم دستگاه‌های قدیمی را ارائه داده و هم دستگاه‌های جدید و به روز را. مثلاً در بخش مک فروشگاه ریفر‌بیشد شما می‌توانید مک تولید سال 2012، 2013، 2014 و 2015 را ببینید. در قسمت آیپد نیز iPad Air، iPad Air 2، iPad Mini 2 و iPad Mini 3 موجود است.

 

نوسانات موجودی فروشگاه

موجودی فروشگاه آنلاین ریفربیشد بستگی به محصولاتی دارد که مردم مرجوع یا عوض کرده‌اند. و این یعنی اینکه موجودی سایت مدام در نوسان است و از هر محصول تعداد محدودی در سایت وجود دارد.

توجه داشته باشید که اپل در کنار دستگاه های جدید دستگاههای قدیمی تر را نیز برای فروش روی سایت قرار می دهد. پس باید قبل از هر اقدامی برای خرید اطلاعات خود درباره دستگاه را تکمیل کنید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

اگر قصد دارید محصول مورد نظر خود را از فروشگاه ریفربیشد اپل بخرید، در نظر داشته باشید که باید از چند روز تا حتی در بعضی مواقع چند ماه صبر کنید تا محصول مورد نظر خود را در لیست موجودی‌های فروشگاه آنلاین ریفر‌بیشد اپل ببینید. پس فراموش نکنید که باید مدام سایت فروشگاه اپل را چک کنید تا محصول مورد نظر خود را از دست ندهید. چند سایت کارآمد نیز هستند که می‌توانند در این رابطه به شما کمک کنند. یکی از آنها سایت Refurb.me است که به محض اضافه شدن مدل‌های جدید به سایت فروشگاه اپل برای شما پیغام می‌فرستد. این سایت همچنین آخرین تاریخی را که یک محصول در لیست موجودی‌های فروشگاه قرار گرفته به علاوه جزئیات دیگر مربوط به محصول به شما نشان می‌دهد. Refurb Tracker نیز می‌تواند با ارسال پیغام یا ایمیل به شما در پیدا کردن محصول مد نظرتان کمک کند.

 

قیمت

دلیل اصلی که مردم را ترغیب به خرید محصولات ریفر‌بیشد می‌کند تخفیفی است که به این محصولات می‌خورد و قیمت آنها را واقعاً وسوسه انگیز می‌کند. تخفیف مک و آیپد معمولاً بین 15 تا 20 درصد است. اما در بعضی مواقع نادر نیز تخفیف آنها به 25 درصد می‌رسد. هرچه یک دستگاه قدیمی‌تر باشد قیمت آن نیز  پایین‌تر خواهد بود.

ریفربیشد

 

ادامه دارد

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.