گوگل برای باقی ماندن در آیفون سالانه میلیاردها دلار به اپل می‌پردازد

شرکت گوگل برای اینکه موتور جستجوگر اصلی سیستم عامل iOS باقی بماند باید 3 میلیارد دلار در سال 2017 پرداخت کند. این هزینه در درآمد هر دو شرکت مبلغ چشمگیری به حساب می‌آید.‌

از سال 2014 تا کنون گوگل‌ موتور جستجوی اصلی سیستم عامل iOS بوده و هر ساله مبلغی را بابت این موضوع به شرکت اپل پرداخت می‌کند. در اولین سال گوگل‌ یک میلیارد دلار به اپل پرداخت کرد و حالا بعد از سه سال گوگل برای باقی ماندن در این سیستم عامل باید سه برابر مبلغ اولیه یعنی سه میلیارد دلار پرداخت کند.

شرکت گوگل‌ در حیطه‌های مختلفی فعالیت می‌کند و اخیراً نیز فید خبری‌اش را راه‌اندازی کرده که برخی معتقدند فید خبری گوگل‌ جایگزین موتور جستجو معروفش خواهد بود چراکه بر اساس مطالبی که شما تا کنون در گوگل سرچ کرده‌اید به شما مطالب جدید را نشان خواهد داد.

اما در حال درآمد اصلی گوگل از موتور جستجوی معروفش است که بعد از تلفیق اینترنت پر سرعت و گوشی هوشمند اغلب جستجوهای گوگل در پلتفرم موبایل آن صورت می‌گیرد. در حال حاضر 50 درصد از جستجوهای گوگل از سیستم عامل iOS شرکت اپل ثبت‌ شده‌اند. در واقع می‌توان گفت اگر اپل موتور جستجوی گوگل را از سیستم عاملش حذف کند ضرر سنگینی برای این شرکت به حساب می‌آید.

از طرف دیگر موتور جستجوی گوگل‌ با اختلاف زیاد بهترین موتور جستجو در دنیاست و اپل در واقع دارد از بهترین موتور جستجوی دنیا بهره می‌برد. طبق گزارش CNBC در حال حاضر 5 درصد از سود اجرایی اپل به خاطر موتور جستجوی گوگل‌ است. در واقع می‌توان گفت اپل و گوگل‌ هر دو از این همزیستی سود می‌برند و قطع همکاری آن‌ها به نفع هیچ‌کدام از این شرکت‌ها نیست.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.