گوگل درصدد شخصی‌سازی فید خبری‌

شرکت گوگل یکی از حرفه‌ای‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌ها در زمینه تکنولوژی و رسانه، فید خبری‌ اش را برای iOS  و اندروید معرفی کرد که به نظر می‌رسد رقیب سرسختی برای فید فیس‌بوک تلقی شود.

در واقع این فید خبری را می‌توان ورژنی از Google News دانست که شخصی‌تر عمل می‌کند؛ یعنی اخبار، ویدئو و مقالات مختلف را در راستای علاقه‌مندی شما در دسترس‌تان قرار می‌دهد. برای مثال در فید گوگل شما می‌توانید تیم موردعلاقه‌تان را دنبال کنید و یا اگر خبری به نظرتان بی‌ربط آمد می‌توانید از فید‌تان حذف کنید.

سؤالی که پیش می‌آید این است که گوگل چگونه به علایق خبری شما دسترسی پیدا می‌کند؟ که جواب آن ساده است: از طریق جستجوهای شما در گوگل!

گوگل درصدد شخصی‌سازی فید خبری‌

 

برای مثال امکان دارد که شما سال‌ها پیش کتابی را جستجو کرده باشید و حالا گوگل اخبار مربوط به این کتاب را در فید شما قرار دهد، البته شما به‌راحتی می‌توانید گزینه Unsubcribe را بزنید تا اخبار این موضوع دیگر نمایش داده نشود.

موضوع جالب‌توجه شباهت فید خبری گوگل به فید فیس‌بوک است، تا جایی که برخی خبرگزاری‌ها آن را کپی‌برداری خوانده‌اند و برخی نوشته‌اند که فید گوگل رقیب سرسختی برای فید فیس‌بوک به‌حساب می‌آید، تفاوت اصلی فید گوگل و فیس‌بوک در این است که در فید خبری گوگل شما تنها اخبار موردعلاقه خودتان را برحسب جستجوهای شخصی‌تان در گوگل خواهید یافت اما در فید فیس‌بوک اخبار، مقاله و ویدئو موردعلاقه دوستانتان هم نشان داده می‌شود. با این اوصاف می‌توان فید گوگل را شخصی‌تر از فیس‌بوک دانست.

اپلیکیشن iOS و اندروید فید خبری گوگل در ماه جاری میلادی ابتدا در آمریکا و سپس در سایر کشورها در دسترس قرار خواهد گرفت و احتمالاً در آینده نسخه دیگری هم برای کامپیوترهای شخصی معرفی شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.