قابلیت جایگزینی دستیار صوتی Google Assistant برای کاربران iPhone

کاربران iPhone در iOS 11 ممکن است بتوانند از دستیار صوتی گوگل به صورت پیشفرض استفاده کنند.

به گزارش وب سایت Phone Arena، اپل قصد دارد تا با همکاری گوگل، قابلیت پیش فرض سازی دستیار صوتی Google Assistant را برای کاربران iPhone موجود کند. با وجود اینکه این قابلیت با توجه به آنچه که تا به حال از سیاست های اپل می دانستیم، بعید به نظر می رسد اما در صورت وقوع، باید در نسل بعدی iPhone شاهد این امکان پیش فرض سازی باشیم.

بر اساس این گزارش، اپل قصد دارد تا انتخاب جایگزین سازی دستیار هوشمند گوگل به جای Siri را به کاربران ارائه دهد. در حال حاضر دستیار صوتی گوگل مانند تمام اپلیکیشن های third party دیگر کار می کند، اما اگر این گزارش صحیح باشد کاربران iPhone های نسل بعدی می توانند این دستیار صوتی را جایگزین Siri کنند.

بسیاری از کاربران این حرکت اپل را مانند جایگزینی Google Maps به جای اپلیکیشن رسمی اپل تشبیه کرده اند. از طرفی اجازه جایگزین سازی دستیار گوگل به جای Siri امری جدی تر از سیستم موقعیت یاب است و بعید به نظر می رسد که اپل برخلاف سیاست های همیشگی خود، اقدام به انجام چنین کاری کند. دستیار هوشمند Siri در حال حاضر در رقابت تنگاتنگ با دستیار های هوشمند صوتی همچون Alexa، دستیار صوتی گوگل و کورتانا است و اخیرا نیز مجهز به قابلیت اتصال و پشتیبانی کامل از Apple Watch از طریق Siri Face شده است. از طرفی دستیار هوشمند صوتی گوگل به دلیل پشتیبانی از تعداد زبان های بیشتر، کاربران بیشتری در سراسر دنیا را به خود جذب کرده است، اما در زبان های معمول پشتیبانی شده توسط اکثر دستیار های صوتی، رقابتی تنگاتنگی با محصولات مشابه دارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.