ارسال هشدار فیشینگ Gmail به کاربران iOS

بعد از فعال‌سازی هشدار فیشینگ در اپلیکیشن Gmail سیستم‌ عامل اندروید حالا این قابلیت در iOS نیز فعال‌ شده است، حالا در صورت مشاهده لینک مشکوک، Gmail به شما هشدار خواهد داد.

ارسال هشدار فیشینگ به کاربران iOS در اپلیکیشن Gmail

 

ایمن‌سازی اپلیکیشن‌های Gmail در اصل به خاطر فیشینگ‌های گسترده‌ای است که در ماه‌های گذشته در حساب Gmail افراد اتفاق افتاده است.

 

فیشینگ یا سرقت آنلاین چیست؟

فیشینگ (Phishing) مجموعه تکنیک‌هایی است که هکرها برای دستیابی به اطلاعات ضروری مثل پسورد، نام کاربری و شماره حساب در فضای مجازی استفاده می‌کنند. برای مثال ارسال لینک‌هایی که به داده‌های شما دسترسی پیدا می‌کنند که به آن‌ها لینک‌های غیر ایمن می‌گویند. اپلیکیشن Gmail در آپدیت جدیدش امکانی فراهم کرده تا افراد در صورت دریافت چنین لینک‌هایی با اخطار محتوی غیر ایمن لینک مواجه شوند.

هرچند این تنها راه برای بالا بردن ایمنی حساب‌های کاربری شما نیست و راه‌های متعددی وجود دارد، اما در صورتی که در هر کدام از حساب‌های اینترنتی‌تان با لینک مشکوکی مواجه شدید تا جای ممکن از باز کردن آن خودداری کنید. از آن‌جایی که شرکت اپل به امنیت کاربرانش بیش از هر چیز توجه می‌کند اطلاعات ضروری شما به ندرت روی گوشی آیفونتان دزدیده خواهد شد. اما در دنیای امروز حفاظت از اطلاعات مهم اینترنتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.