استفاده از ساعت هوشمند برای کودکان در آلمان ممنوع شد

وزارت ارتباطات فدرال آلمان «Bundesnetzagentur» در قوانین جدید خود تولید و فروش ساعت‌های هوشمند و فروش آن‌ها به کودکان را ممنوع کرده است و از والدین خواسته تا این محصولات را برای کودکان خود تهیه نکنند. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس گزارش جدید Bleeping Computer سازمان تنظیم مقررات آلمان از این پس حق هدف قرار دادن کودکان برای فروش و عرضه هر نوع دستگاه پرتابل با قابلیت ثبت صدای اطراف و اطلاعاتی مربوط به سلامتی را ندارد. علاوه بر اینکه سازمان مذکور از والدین خواسته تا اگر کودکشان از این نوع دستگاه‌ها استفاده می‌کند، حتما آن‌ها را از بین ببرند و از این پس توجه بیشتری به نحوه کارکرد کودکان به محصولات دیجیتالی داشته باشند.

این سازمان آلمانی با وجود اعلام ممنوعیت عرضه ساعت‌های هوشمند به کودکان هنوز هیچ دلیل و توضیحی را به سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده اتحادیه اروپا ارائه نداده است. با این حال در بیانیه سازمان تنظیم مقررات فدرال آلمان اعلام شده که ساعت‌های هوشمند می‌توانند نگرانی‌هایی را در زمینه نقض حریم خصوصی کودکان به همراه داشته باشند.

سازمان دولتی آلمان موارد مختلفی نظیر امکان هک و نفوذ به ساعت هوشمند کودکان و به دست آوردن موقعیت مکانی آن‌ها به‌منظور آدم ربایی را از موارد اصلی نگرانی در مورد استفاده کودکان از ساعت‌های هوشمند عنوان کرده است.

تا پیش از این نیز کشورهای اتحادیه اروپا مواضع سخت‌گیرانه‌ای را در برابر ساعت‌های هوشمند پیش گرفته بودند. بر همین اساس، تمامی محصولات پوشیدنی هوشمندی که به کشورهای عضو این اتحادیه برای فروش وارد می‌شوند، باید از سیاست‌ها و چارچوب حریم خصوصی تعیین شده این اتحادیه تبعیت کنند.

پیش از این نیز موارد نگرانی‌های مختلف مشابهی از طرف مقامات آمریکایی مطرح شده بود. بر همین اساس، بسیاری از کمپانی‌ها از جمله اپل برای عرضه ساعت‌های هوشمند و همچنین قابلیت‌های مختلف نظیر فیس آیدی به کودکان با محدودیت‌های خاصی مواجه شده‌اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.