راهنمای واقعیت افزوده خودروی جنسیس + فیلم

یکی از بهترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های iOS 11 پلتفرم واقعیت افزوده یا ARkit است که از زمان انتشار نسخه مختص توسعه‌دهندگان شاهد نوآوری‌های بسیاری در زمینه اپلیکیشن‌های آن بوده‌ایم.همچنین ARkit توانسته توجه بسیاری از کمپانی‌ای بزرگ از جمله IKEA و Nike را به خودش جلب کند. حالا کمپانی ساخت خودرو جنسیس برای مدل‌های جدیدش راهنمایی واقعیت افزوده طراحی کرده که با پلتفرم ARkit قابل‌ اجرا است.

این اپلیکیشن راهنما که برای مدل‌های G80 و G90 کد نویسی شده شامل 135 ویدئو آموزشی است که کاربران عادی بعد از خریداری خودرو می‌توانند از آن برای آشنایی با اجزای مختلف خودرو استفاده کنند. برای مثال اگر می‌خواهید محل مخزن آب خودرو را پیدا کنید و یا میزان روغن موتور را چک کنید کافی است کاپوت خودرو را باز کنید و دوربین آیفون و یا آیپد را به سمت موتور خودرو نگهدارید. این اپلیکیشن با اسکن جزئیات خودرو اجزای آن را روی نمایشگر خواهد نوشت، بعد باید مخزن آب را انتخاب کنید تا ویدئو آموزشی آن برای شما نمایان شود.

همچنین در اتاق داخلی خودرو اگر با دوربین آیفون هر دکمه‌ای را اسکن کنید راهنمای آن باز می‌شود تا با عملکردش آشنا شوید. قابلیت دیگر نمای واقعیت مجازی 360 درجه از اتاق خودرو است که نیازی به دوربین و پلتفرم واقعیت افزوده ندارد و هنگامی‌که در منزل هستید می‌توانید به بررسی و مشاهده اجزای داخلی خودرو بپردازید. برای بررسی اجزای خارجی خودرو هم امکانی فراهم شده تا با اسکن بدنه خودرو در چند حالت بتوانید قطعات مختلف آن را مطالعه کنید.

این اپلیکیشن با خودروهای سال 2018 کمپانی جنسیس موتورز عرضه خواهد شد که اولین مدل‌های آن G80 و G90 خواهد بود.

برای آشنایی با عملکرد این اپلیکیشن ویدئو زیر را مشاهده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.