قابلیت‌های جدید گاراژ‌بند در iOS را مشاهده کنید

گاراژبند iOS ، اپی است که معمولا توسط موزیسین‌های کارکشته رد می‌شود. بخشی از آن بدلیل رایگان بودن آن ، و بخشی دیگر هم بخاطر خیلی ساده بودن آن است که اجازه می‌دهد براحتی کار را شروع کنید. و اینکه مثل آب خوردن – ساخت موزیک را حتی برای افراد مبتدی به ارمغان آورده است. اگر مدت کوتاهی را به کار با این برنامه بپردازید، متوجه خواهید شد که چه قدرت موسیقیایی بالایی را در خودش گنجانده است. و آخرین بروزرسانی ۲.۳ این برنامه به قدری قابلیت‌های جدید در خودش دارد که می‌توان آن را گاراژبند ۳ نامید. بگذارید با هم نگاهی به آن داشته باشیم.

قابلیت‌های جدید گاراژ‌بند در iOS را مشاهده کنید

گاراژبند نسخه کوتاه شده لاجیک، ابزار ساخت موسیقی حرفه‌ای اپل برای مک است، و از اجزای مشترکی با لاجیک بهره می‌برد. هردوی این برنامه‌ها اجازه می‌دهند صداهایی را از دنیای واقعی مانند – گیتار و هر گونه صوت دیگری را با میکروفون ضبط کرده و آن را با موزیکی که در داخل برنامه ساخته‌اید ترکیب کنید. این‌ها شامل، سینتی‌سایزرها، پیانوها، درام‌ها، سازهای سیمی، بیس‌ها و غیره می‌شود. شما همچنین می‌توانید آن را به دیگر برنامه‌های ساخت موسیقی در آیفون و آیپد متصل کنید، که با استفاده از برنامه ۱۰ دلاری Audiobus 3 امکان پذیر شده است.

 

گاراژبند ۲.۳ کتابخانه صوتی جدیدی به خود اضافه کرده است؛ چیزی شبیه به یک اپ‌ استور بر پایه صدا برای دریافت صوت و ساز؛ یک ترتیب‌ساز بیت (یک ماشین درام)؛ و پشتیبانی کامل از iOS 11 (برای اپ فایلز، و انداختن صداهای مختلف داخل برنامه) به این اپلیکیشن اضافه شده‌اند. بگذارید با هم نگاهی به آن‌ها داشته باشیم.

اضافه شده‌های کوچک

قبل از اینکه به وسایل تجملی برویم، بهتر است به سراغ اضافات کوچک برویم که تغییر بزرگی را ایجاد می‌کنند. بزرگترینشان ضبط ۲۴بیتی است. این اجازه می‌دهد با کیفیت بیشتری ازساختار ۱۶بیتی قبل ضبط داشته باشید، که هزینه بزرگ‌تر شدن فایل‌ها را در بر گرفته است.

سازهای جدیدی نیز به این برنامه اضافه شدند که شامل ۳ وسیله از ژاپن و چین و یک درامر لاتین می‌شود، که در کنار بخشی جدا از کل بروزرسانی ۲.۳ که یک پک استیکر برای آی‌مسیج است، قرار داده شده‌اند.

کتابخانه صدا

نام جالبی ندارد، اما مطمئنا واردش که شوید چیزهای جالبی پیدا خواهید کرد. این مکان شامل سازها، لوپ‌ها و چیزهای از پیش آماده‌ای است که در بین آن‌ها چیزهایی مانند آمپلیفایر گیتار وجود دارد. در گذشته، برای دیدن تغییرات جدید در گاراژبند باید منتظر بروزرسانی سالانه آن می‌شدید. اما حالا این تغییرات هرزمانی می‌توانند اضافه شوند. گاراژبند جدید همراه ۸ پک جدید به مجموعه‌های جدید سنتی ژاپنی و چینی، ست وسیعی از صدا برای ترتیب‌ساز بیت، درامر‌های جدید (درامرهای مجازی که می‌توان قسمت‌های مختلف آن را انتخاب کرد) ، و مجموعه‌ای از تون‌ها آراسته شده است.

قابلیت‌های جدید گاراژ‌بند در iOS را مشاهده کنید

دیگر مزیت این پک‌ها این است که می‌توانید در هر زمانی که خواستید آنها را حذف یا اضافه کنید، و هر چیزی که فضای آی‌دیوایس شما را اشغال کرده حذف کنید. برخی از پک‌ها مانند مجموعه تون‌ها ، تقریبا هیچ فضایی اشغال نمی‌کنند چون که از نوع حالت از پیش تعیین شده برای دیگر سازها هستند – که در این مورد می‌شود به آمپلیفایر گیتارها و افکت‌ها اشاره کرد.

 

پشتیبانی از iOS 11 ، درگ و دراپ

قبل‌تر، گاراژبند از مرورگر فایلی شخصی سازی شده‌ مانند چیزی که در اپ پیجز، و آی‌ورک دیده بودیم استفاده می‌کرد. و همانند آنها، آن هم محدودیت‌ها و نقاط ضعف خودش را داشت. حالا گاراژبند از اپ جدید iOS بنام فایلز، یا فایندر iOS استفاده می‌کند. حالا شما می‌توانید از داخل گاراژبند به هر فولدر و فایلی که در آی‌کلود و آی‌دیوایس خود دارید بروید. شما همچنین به فایل‌های گاراژبند از طریق اپ فایلز و دیگر اپ‌های iOS دسترسی خواهید داشت. این یک نکته مهم هنگام کار با صدا است، چون خیلی پیش می‌آید که بخواهید یک قطعه را بین برنامه‌ها جابجا کنید.

 

شما می‌توانید از قسمت recent برنامه فایلز چیزهایی که با استفاده از برنامه گاراژبند ساخته‌اید را همانند مرورگرفایل قدیمی گاراژبند مشاهده کنید. همه قابلیت‌های اپ فایلز دارای پشتیبانی گاراژبند هستند. شما می‌توانید به فایل‌های خود تگ اضافه کرده یا آنها را بین برنامه‌ها جابجا کنید. شما همچنین می‌توانید یک فایل را مستقیما از اپ فایلز (از نمای Slide Over) به تایم‌لاین برنامه گاراژبند ارسال کنید.

 

یک قابلیتی که دانستن آن خالی از لطف نیست، امکان تغییر مکان ذخیره پیشفرض این برنامه است. پیشفرض آن روی آی‌کلود ست شده است، اما می‌توان آن را به دراپ‌باکس، و در فضای محلی دستگاه، یا به هر اپلیکیشنی که قابلیت ذخیره فایل را داشته باشد تغییر دهید. به عنوان مثال می‌توانید گاراژبند را طوری تنظیم کنید که همه فایل‌های خود را در برنامه AudioShare ذخیره کند.

پیشفرض جدید آیکلود دارای مزیت‌هایی نیز شده است. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت بدون اینکه نیاز به ذخیره چندباره داشته باشید، از طریق آیفون و آیپد خود روی پروژه‌هایتان کار کنید. و اگر یک اکانت ۲ ترابایتی آی‌کلود داشته باشید، دیگر نیازی نیست که فضای ذخیره داخلی دستگاه خود را اشغال کنید.

ترتیب‌ساز بیت

مانند هر چیز دیگری در گاراژبند، ترتیب‌ساز بیت هم در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد، تا خود را عمیق، اما ساده در استفاده نشان دهد. این دارای یک الگوساز بر اساس شکل تور و برای درام است. شما می‌توانید روی یک مربع تپ کنید تا صدای آن کلید را در ساز انتخاب شده‌اش بشنوید. هر ردیف دارای ساز کوبه‌ای مختلفی است، و در آنجا خیل زیادی از پک‌ها برای بارگذاری قرار داده شده است. آنجا چندین الگو قرار دارد، و دکمه‌های مختلفی که باعث می‌شوند که صداها کمی عجیب‌ غریب شوند (نکته‌ای عالی برای آغاز کار).

اما تنظیم میزان‌سازی جایی است که آن می‌درخشد.  شما به راحتی می‌توانید سرعت ضرب یک دارم را با اسلاید بالا و پایین روی ضرب مورد نظر تغییر دهید. همچنین می‌توانید یک بیت را به قطعات کوچک‌تر تبدیل کنید، تا چندضربه‌ای بودن را در آهنگ‌های آهسته بدست آورید. قابلیت عالی دیگر این برنامه Chance نام دارد، که به شما اجازه می‌دهد احتمال اینکه بیت شما محبوب شود را بالا ببرید. این قابلیت تغییرات انسان-گونه‌ای به بیت شما اضافه می‌کند که بیت شما را از یکنواخت بودن خارج می‌کند.

گاراژبند در iOS شاید همه چیزی باشد که نیاز دارید

گاراژبند روی آیپد یک اپ خارق‌العاده است.، و در نسخه ۲.۳ این برنامه واقعا رشد کرده است، که به لطف یکپارچه شدن با برنامه فایلز و پشتیبانی از آیکلود اجازه می‌دهد خیلی راحت‌تر صداهای خود را به برنامه‌های دیگر منتقل کنید. مانند دیگر اپ‌های ساخت اپل، این برنامه‌ هم می‌تواند در دفعات اول مقداری گیج کننده باشد که بدلیل استراتژی اپل برای ساده نگه داشتن محیط کاربری اتخاذ شده است. حتی زمانی که به استفاده از این اپ عادت کردید هم ممکن است برای انجام کارهای ساده نیاز به تپ کردن‌های مداوم داشته باشید.

اما بعد از مدت زمان اولیه کار با برنامه، متوجه خواهید شد که گاراژبند به شکل دیوانه‌واری قدرتمند، و بسیار بصری است. و برخلاف دیگر برنامه‌هایی که هنگام باز کردن آن همه ابزار را در جلوی شما قرار می‌دهند، گاراژبند اجزای مختلف را هنگام نیاز در اختیار شما قرار می‌دهد. آیا می‌خواهید پلاگین‌های افکتی به ترک خود اضافه کنید؟ همه آن برای شما قرار داده شده است. آیا می‌خواهید میزان صدا و فید شدن ساز روی خط ترک را اتوماتیک انجام دهید؟ آن هم در گاراژبند قرار دارد. این قابلیت‌ها به قدر کافی ساده‌اند و می‌توان هنگام نیاز پیدایشان کرد، اما به همان قدر هم پنهان هستند تا کاربر را در خودشان غرق نکنند.

گاراژبند تنها یک DAW (ایستگاه کاری دیجیتال صدا)نیست، بلکه روشی  است برای یادگیری اینکه چطور یک برنامه را در یک صفحه کوچک طراحی کرد تا کارهای پیچیده را انجام دهد. گر چه بهترین نتیجه را در آیپد پرو ۱۳ اینچی می‌دهد، اما در آیفون هم خیلی عالی کار می‌کند. علاوه بر این می‌توانید از گاراژبند در مک به صورت رایگان هم استفاده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.