ترفندی عجیب برای افزایش عمر باتری مک بوک

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در کاربری مک بوک ها حائز اهمیت است، بهینه‌سازی طول عمر باتری است این لپ‌تاپ‌ها معمولاً با بازدهی بسیار زیاد و طول عمر بیشتر به نسبت دیگر لپ‌تاپ‌ها طراحی می‌شوند. با این‌ وجود کاربران همواره خواستار افزایش طول عمر دوام باتری هستند و به دنبال ترفندهایی مختلف برای افزایش آن می‌گردند. در این مطلب سعی داریم تا یکی از این ترفندهای عجیبی که باعث افزایش طول عمر باتری مک بوک‌ها برای تماشای فیلم می‌شود را معرفی کنیم. با اپل مگ همراه باشید.

وب‌سایت notebookcheck اخیراً در پستی از یک قابلیت جالب و درعین‌حال حیرت‌انگیز در مک‌بوک‌ها پرده برداشته است. در تست اخیری که یکی از نویسنده‌های این وب‌سایت روی یکی از مدل‌های جدید مک بوک پرو 15 اینچ انجام داده، عمر باتری دستگاه برای نمایش فایل ویدئویی از 8 ساعت و 31 دقیقه، به 11 ساعت افزایش پیدا کرده است.

نویسنده این وب‌سایت ادعا می‌کند که نحوه پخش ویدئو از طریق مک‌بوک نسبت مستقیم با عمر باتری دارد. او ادعا کرده که با تنظیم ویدئوی در حال پخش به حالت تمام صفحه (fullscreen) که به‌آسانی با دکمه‌های ترکیبی Shift-Command-F انجام می‌شود توانسته عمر باتری را دو ساعت و نیم افزایش دهد.

سیستم‌عامل macOS، ارتباطی تنگاتنگ با سخت‌افزارهای دستگاه دارد. بر همین اساس، وقتی‌ که یک پنجره یا یک نرم‌افزار به‌صورت Minimize درمی‌آید، macOS به‌طور خودکار پردازنده مرکزی و گرافیکی را درگیر پردازش آن نمی‌کند. به همین دلیل حالت تمام صفحه‌نمایش یک ویدئو، مصرف کمتری به نسبت حالت پنجره‌ای پیدا می‌کند؛ چراکه در حالت پنجره‌ای، پردازش‌های بیشتری برای نمایش محتویات اطراف پنجره و همچنین اجزای مختلف سیستم‌عامل نظیر آیکون‌ها و دسکتاپ انجام می‌شود اما حالت تمام صفحه می‌تواند تنها با انجام یک پردازش، باتری و انرژی کمتری مصرف کند.

این قابلیت تنها بر روی یکی از مدل‌های مک‌بوک پروی 15 اینچ انجام‌ شده و ممکن است در مدل‌های مختلف مک‌بوک ها تاثیرات متفاوتی داشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.