شرکت Foxconn در ویسکانسین کارخانه می‌سازد

شرکت Foxconn چند روز پیش از برنامه خود برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری جهت ساخت یک کارخانه جدید در ویسکانسین با ظرفیت 3 هزار پرسنل خبر داد. شرکت Foxconn، یک شرکت تایوانی و بزرگترین تولیدکننده قطعات رایانه‌ای و الکترونیکی جهان و طرف قرارداد شرکت‌های بزرگ فروش رایانه و قطعات الکترونیکی از جمله اپل است. فاکس کان روز چهارشنبه در مراسمی در کاخ سفید اعلام کرد قصد دارد به زودی در  ویسکانسین کارخانه بسازد.

کارخانه مورد نظر قرار است صفحات نمایشگر بزرگ LCD که عمدتاً برای تلویزیون و وسایل الکترونیکی مشابه به کار می‌رود، تولید کند. با این حال Terry Gou، رئیس فاکس کان درباره تولیدات کارخانه گفت: از آن جایی که اپل نیز قصد دارد در ساخت این کارخانه سرمایه گذاری کند احتمال آن هست که در آینده از این کارخانه برای تولید صفحات نمایشگر کوچکتر نیز استفاده شود.

فاکس کان از چند ماه پیش در حال بررسی جوانب ساخت کارخانه در آمریکا و انجام مذاکرات مربوطه با دولت ایالات متحده و دولت‌های ایالتی این کشور  بوده است. قبل از انتخاب Wisconsin به عنوان محل استقرار کارخانه، چند ایالت دیگر نیز برای این منظور در نظر گرفته شده بودند که در تصمیمات نهایی فاکس کان ایالت ویسکانسین را محل ساخت کارخانه بعدی خود اعلام کرد.

دولت ترامپ امیدوار است که تعداد پرسنل شرکت Foxconn در آینده نزدیک به بیش از 13 هزار نفر برسد و فاکس کان در سایر نقاط آمریکا نیز کارخانه تاسیس کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.