۴ شرکت دیگر با همراهی اپل از کوالکام شکایت کردند

به نظر می‌رسد که نزاع حقوقی کوالکام با اپل همچنان در حال اوج گرفتن است. اتحادیه تولیدکنندگان محصولات کامپیوتری و ارتباطی در حالی از اپل حمایت کرده‌ که سه روز پیش چهار شرکت تایوانی از کوالکام شکایت کرده‌اند.

بر اساس گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال، این تولیدکنندگان تایوانی اخیر در مبارزه حقوقی اپل با کوالکام‌‌ برای حمایت اپل، از کوالکام‌ به دلیل دریافت هزینه‌های بیش‌ از اندازه برای حق استفاده پتنت‌ها و نقض قوانین اعتمادی شکایت کرده‌اند. اپل نیز با عنوان حمایت از حق این 4 کمپانی شکایت جدیدی را علیه کوالکام به ثبت رسانده است.

چهار شرکت شامل Foxconn Technology ، Compal Electronics ، Pegatron Corp و Wistron Corp هستند و قصد دارند تا شکایت خود را روز سه‌شنبه در دادگاه سان دیگو مطرح کنند. این چهار شرکت به‌صورت پیمانکاری در حال همکاری با اپل برای اسمبل آیفون و آیپد هستند.

کوالکام در حالی با موجی از شکایت‌های گوناگون روبرو شده که مهم‌ترین تأمین‌کننده قطعات ارتباطی تلفن‌های هوشمند برای شرکت‌های سازنده، از جمله اپل به شمار می‌رود. اپل ادعا کرده که برای استفاده از پتنت‌های کوالکام‌ تا به‌ حال به این شرکت به‌طور مستقیم هزینه‌ای نداده و هزینه این پتنت‌ها به‌واسطه شرکت‌های اسمبل کننده به کوالکام پرداخت‌ شده است.

نزاع حقوقی اپل و کوالکام‌ در حالی رو به افزایش است که مدیرعامل کوالکام‌ هفته گذشته پیشنهاد حل اختلاف با اپل خارج از دادگاه را مطرح کرده بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.