احتمال پشتیبانی iOS 11 از FLAC

طبق گزارش های اخیر از کنفرانس WWDC 2017 ، به نظر می رسد که قابلیت پخش فایل های صوتی با فرمت FLAC به iOS 11 اضافه شده باشد.

روز گذشته یکی از کاربران شبکه های اجتماعی Reddit طی پستی ادعا کرده که نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 11 را روی دستگاه خود نصب کرده و توانسته یک فایل صوتی با فرمت FLAC را در آن پخش کند.

بر اساس پست این کاربر، فایل FLAC در دستگاه او از طریق iCloud Drive هماهنگ شده و او توانسته از طریق اپلیکیشن جدید Files ، به فایل صوتی مورد نظر دسترسی پیدا کند و مستقیما آن را با دستگاه خود پخش کند. این کاربر در ادامه ادعا کرده که فایل FLAC تنها از طریق اپلیکیشن Files قابل دسترس بوده و اپلیکیشن Apple Music از آن پشتیبانی نمی کند. با وجود این هنوز معلوم نیست که این ادعا صحیح است یا خیر؛ اما در صورت صحیح بودن آن، iOS 11 اولین اقدام اپل برای پشتیبانی از فایل های FLAC در دستگاه های همراه خواهد بود.

احتمال پشتیبانی iOS 11 از FLAC

FLAC محبوب ترین فایل صوتی با الگوریتم فشرده سازی Lossless است و بسیاری از دستگاه های نسبتا جدید از آن پشتیبانی می کنند. اما Apple با داشتن امتیاز فرمت ALAC تا به امروز نیازی به پشتیبانی از FLAC نمی دیده است. از آن جایی که FLAC یک فرمت استاندارد میان دستگاهی است و تبدیل سازی آن بسیار راحت تر انجام می شود، بسیاری از کاربران از عدم پشتیبانی FLAC در iOS شکایت داشتند و به نظر می رسد که اپل در نسخه جدید iOS این مشکل را به طور کامل حل کرده باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.