نحوه یافتن AirPods گم شده

Find My AirPods یکی از قابلیت های جدید اضافه شده به iOS 10.3 است. این ویژگی که در Find My iPhone قرار گرفته است، می تواند آخرین مکان دستگاه AirPods شما را نشان دهد.

چنانچه شما Find My iPhone را از قبل بر روی یکی از دستگاه های iPhone، iPad یا iPod touch خود تنظیم کرده باشید؛ به صورت خودکار این قابلیت برای AirPods شما نیز فعال می شود. بنابراین اگر AirPods شما گم شده، بیرون از قاب خود است و یا در جای نزدیکی است اما جای آن را نمی دانید، می توانید با استفاده از Find My iPhone دوباره آن ها را پیدا کنید. اگر  AirPods شما خارج از محدوده تمام دستگاه هایتان هستند، نیاز به شارژ شدن دارند یا در قاب خود قرار دارند؛ قابلیت Find My iPhone با نشان دادن آخرین  زمان و مکان متصل بودن آن ها، به شما کمک کند.

AirPods خود را بر روی نقشه ببینید

وارد iCloud.com شده یا از اپلیکیشن Find My iPhone برای دیدن AirPods خود بر روی نقشه استفاده کنید. Find My iPhone علاوه بر AirPods، موقعیت دیگر دستگاه های اپل شما را که با Apple ID مشترکی Sign شده اند، نشان می دهد. یا اگر آنها متصل نباشند، آخرین زمان و مکانی که آنلاین بودند را نمایش می دهد.

روی کامپیوتر:

  1. به آدرس iCloud.com بروید.
  2. با Apple ID خود وارد شوید.
  3. Find iPhone را باز کنید.
  4. بر روی گزینه All Devices و سپس روی AirP‌ods خود کلیک کنید.

روی دستگاه های iPhone، iPad یا iPod touch:

  1. برنامه Find My iPhone را باز کنید.
  2. با Apple ID و رمز عبور خود وارد شوید.
  3. بر روی اسم AirPod‌s خود بزنید.

در کنار هر دستگاه، رنگی را مشاهده می کنید که به شما وضعیت دستگاه را اعلام می نماید.

نقطه آبی نشان دهنده این است که شما در حال استفاده از کدام دستگاهتان برای یافتن AirPods هستید.

نقطه سبز نشان دهنده آنلاین بودن AirPods شماست. این بدین معناست که می توانید صدایی را ایجاد کرده یا از جهت ها و مسیرها برای پیدا کردن آن باخبر شوید.

نقطه خاکستری نشان دهنده خاموش بودن، شارژ نداشتن، نبودن در قاب یا خارج از محدوده دسترسی  AirPods شماست.

اگر AirPods شما از یکدیگر جدا هستند، شما تنها یک مکان را بر روی نقشه خواهید دید. یکی از ایرپادها که بر روی نقشه می بینید را پیدا کنید و درون محفظه آن قرار دهید. سپس با refresh کردن برنامه Maps، به جستجوی ایرپاد بعدی بپردازید.

نحوه یافتن AirPods گم شده

 

پخش صدا

اگر AirPods در نزدیکی هر یک از دستگاه های اپل شما قرار دارد و به بلوتوث نیز متصل است،  پخش یک صدا از طریق iCloud.com و برنامه Find My iPhone می تواند به شما در یافتن آن ها کمک کند. AirPods شما صدایی را به مدت دو دقیقه یا هر زمان که شما دستور توقف بدهید، پخش می کند.

  1. به آدرس Play Sound < Actions بروید.
  2. اگر AirP‌ods شما از یکدیگر جدا هستند، برای پیدا کردن هر یک از آن ها در یک زمان، گزینه Mute Left یا Mute Right را انتخاب کنید.
  3. زمانی که Air‌Pods را یافتید، بر روی گزینه Stop Playing بزنید.

توجه: قبل از پخش صدا، AirPod‌s را از گوش خود در بیاورید.

نحوه یافتن AirPods گم شده

 

اگر AirPods شما آفلاین هستند

اگر قبل از گم شدن A‌irPods، برنامه  Find My iPhone خود را فعال نکرده باشید، نمی توانید جهت موقعیت یابی آن ها اقدامی کنید. اگر نقطه طوسی رنگی در کنار AirPo‌ds خود دیدید، نمی توانید برای پیدا کردنشان صدایی را پخش کنید. اما هنوز قادرید تا با مسیریابی، از آخرین مکانی که آن ها متصل بودند، مطلع شوید. چنانچه دستگاه AirPods شما به حالت آنلاین بازگردد، از طریق دستگاه های iPhone، iPad یا iPod touch به شما اعلام می شود.

قابلیت Find My iPhone تنها راه برای جستجو و موقعیت یابی AirPo‌ds گم شده است و اپل هیچ سرویس نرم افزاری دیگری برای جستجو، موقعیت یابی و حتی نشانه گذاری دستگاه گم شده شما ارائه نکرده است.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.