کمیسیون ارتباطات فدرال خواستار فعال‌سازی رادیو FM در آیفون شد

سخنگوی کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) به‌تازگی از اپل خواسته تا رادیو FM را به آیفون های جدید برگرداند. با اپل مگ همراه باشید.

Ajit Pai، سخنگوی کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هفته گذشته طی بیانیه‌ای از اپل خواست تا قابلیت مخفی‌ شده رادیو FM را به‌منظور تضمین امنیت عمومی به آیفون‌های جدید بازگرداند. Ajit Pai در بیانیه خود با اشاره به حوادثی نظیر طوفان هاروی اعلام کرد که رادیو FM همچنان یک ابزار کاربردی به‌منظور انتشار اطلاعات حیاتی برای نجات جان انسان‌ها در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه به‌حساب می‌آید.

اپل در پاسخ به درخواست Pai اعلام کرده که امکان ارائه رادیو FM در آیفون‌های جدید وجود ندارد. بر همین اساس آیفون 7 و آیفون 8 چیپ سخت‌افزاری و آنتن موردنیاز رادیو FM را ندارند و به همین دلیل امکان دریافت سیگنال‌های رادیویی موج FM برای این محصولات ممکن نیست.

با این‌ وجود به نظر می‌رسد که اپل حتی امکان ارائه رادیو FM در آیفون‌های قدیمی را نیز ندارد. در عین‌ حال بسیاری از تلفن‌های هوشمند امروزی نیز امکان دریافت امواج FM را ندارند چرا که کاربران امروزه بیشتر تمایل به استفاده از ارتباطات بی‌سیم دیگر نظیر اینترنت پیدا کرده‌اند.

تا پیش‌ از این FCC سازندگان تلفن‌های همراه را مجبور به ارائه قابلیت دریافت امواج FM می‌کرد که در استدلال این کار، سیاست‌های ارائه محتوای رایگان را مطرح کرده بود. کاربران برای اتصال به اینترنت و دریافت محتوای دیجیتالی از طریق آن، نیاز به پرداخت هزینه‌های گوناگون نظیر خرید اشتراک اینترنت و اشتراک سرویس‌های مختلف نظیر اسپاتیفای و Apple Music دارند. این در حالی است که ایستگاه‌های رادیویی به‌صورت رایگان محتوای صوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دادند.

با این‌ حال بسیاری از تولیدکنندگان تلفن‌های همراه و ارائه‌دهندگان خدمات همراه تمایلی به ارائه خدمات رایگان رادیو FM  ندارند، اما FCC همچنان بر روی اهمیت آن پافشاری می‌کند.

برد رادیو FM بیشتر از برد شبکه‌های موبایل است و همین مسئله باعث می‌شود تا امواج FM ابزاری مناسب برای انتشار اطلاعات اورژانسی باشند. بر همین اساس FCC با رایزنی‌های اخیر خود توانسته نظر موافق اپراتورهای بزرگ آمریکایی برای ارائه هر چه بیشتر تلفن‌های همراه دارای رادیو را جلب کند.

در چند سال گذشته با افزایش محبوبیت سرویس‌های جایگزین نظیر سرویس‌های پخش موسیقی و پادکست‌ها، طرفداران دستگاه‌های دریافت و پخش امواج رادیویی کمتر شده اند. تا حدی که حتی برخی از کشورهای اروپایی ایستگاه‌های رادیویی ملی خود را به پلتفرم‌های اینترنتی انتقال داده‌اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.