ورود فیس بوک به دنیای پخش زنده ویدئو با پلتفرم Watch

فیس‌بوک به زودی تب جدید Watch را برای تماشای برنامه‌های زنده ویدئویی فعال می‌کند. این قابلیت برای اپلیکیشن iOS، اندروید، دسکتاپ و لپ‌تاپ عرضه خواهد شد.

پلتفرم جدید فیس‌بوک برای فایل‌های ویدئویی طراحی‌ شده و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی از کمدی و سرگرمی گرفته تا اخبار و تکنولوژی را شامل می‌شود.

همچنین برخی برنامه‌های این پلتفرم جدید توسط خود فیس‌بوک ساخته خواهد شد. برنامه‌هایی که فیس‌بوک در حال حاضر اسپانسر برخی از آن‌ها است؛ مانند سریال Returning the Favor که توسط Mike Rowe ساخته‌ شده است.

قابلیت Watch فیس‌بوک علاوه بر سریال دسته‌های متنوع دیگری از پخش زنده را هم شامل می‌شود، مانند: پخش زنده‌ای که به‌صورت آنلاین با مخاطبان در ارتباط باشد، برنامه‌هایی که گروه‌ها و طرفداران در آن شرکت دارند، رویدادهایی زنده که جامعه بزرگ‌تری را مخاطب قرار می‌دهد و نمایش‌هایی با تم مشخص و هدف‌دار.

به گفته زاکربرگ؛ بنیان‌گذار فیس‌بوک این پلتفرم رقیب سرسختی برای پخش زنده یوتیوب خواهد بود. او همچنین درباره Watch نوشته است: «تماشای برنامه‌ها نباید منفعلانه باشد». این عقیده با توجه به روند پیشرفت تکنولوژی منطقی به نظر می‌رسد، چرا که مردم صرفاً برنامه‌هایی را دنبال کنند که به علایق آن‌ها مرتبط باشد. شاید این دسته از برنامه‌ها نسل جدیدی را در دنیای برنامه‌های زنده به وجود آورند و جایگزین شکل کلاسیک شبکه‌های تلویزیونی شوند.

به گزارش Businuss Insider پلتفرم Watch در تاریخ 28 آگوست با بیش از 40 برنامه مختلف برای کاربران آمریکایی فعال خواهد شد و بعد از آن در مدت کوتاهی در سراسر جهان گسترش خواهد یافت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.