اگر Face ID بار اول کار نکند، چه باید کرد؟

بر اساس گزارش‌هایی که درباره عملکرد Face ID از کاربران آیفون 10 به دست ما رسیده است، خبر خوب این است که Face ID فوق‌العاده خوب و دقیق کار می‌کند، اما خبر بد این است که گاهاً نیز پیش می‌آید که Face ID درست کار نمی‌کند و همان بار اول و دوم چهره شما را تشخیص نمی‌دهد. سوال این است که در چنین مواقعی چه باید کرد؟ با اپل مگ همراه باشید.

اگر Touch ID، اثرانگشت کاربر را بار اول تشخیص ندهد کاربر می‌تواند انگشت سبابه‌اش را از روی پد لمسی بردارد و دوباره روی آن بگذارد، یا روی صفحه اثرانگشت را یک بار پاک کند و بعد دوباره انگشت خود را بگذارد.

Face ID

حتی اگر چند انگشت مختلف را برای شناسایی هویت خود به سیستم Touch ID معرفی کرده باشد، می‌تواند انگشتان دیگرش را امتحان کند. اما اگر Face ID کار نکند چطور؟ کاربر باید مثلاً سرش را برگرداند تا وقفه‌ای بیفتد و بعد دوباره چهره‌اش را نشان سیستم Face ID بدهد؟

بعضی از کاربران آیفون 10 که آن‌ها نیز با این مشکل برخورد کرده‌اند راه‌هایی را دراین‌باره در توییتر پیشنهاد داده‌اند که کمی مسخره به نظر می‌آید اما یکی از این راه‌حل‌ها به نظر ما واقعاً کاربردی آمد. بعضی از کاربران توییتر در میان سیل پیشنهاداتی مانند برگرداندن چشم، یا یکی دو بار انگشت زدن روی صفحه نمایشگر،  پیشنهاد کرده‌اند که کاربر Home bar را به‌آرامی کمی بالا و پایین کند. Home bar یک خط نرم‌افزاری است که پایین صفحه نمایشگر قرار گرفته است و به‌عنوان home به کار می‌رود.بعدازاینکه آن را کمی تکان دادید، تا یک‌چهارم صفحه انگشتتان  را به سمت بالا بکشید و بعد به سمت پایین برگردید. این کار با جسچر باز کردن قفل تفاوت دارد. در باز کردن قفل، شما انگشتتان را انتها به بالا می‌کشید. با این کار سیستم تشخیص هویت به عبارتی رفرش می‌شود و داده قبلی را فراموش می‌کند و مجدداً از نو سعی می‌کند چهره شما را تشخیص دهد.

کاربران آیفون 10 درباره کیفیت Face ID آیفون 10 می‌گویند: ” Face ID در مقایسه با Touch ID فوق‌العاده بهتر است.با Face ID فقط کافی است سرتان را به سمت جایی که گوشی را گذاشته‌اید، برگردانید و به همین راحتی گوشی باز می‌شود.” اما باید اقرار کرد اگر به هر دلیل بار اول سیستم تشخیص هویت چهره به هر دلیلی کار نکند رفرش کردن سیستم کمی سخت‌تر از Touch ID است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.