تلاش اپل برای پشتیبانی از ویدئوهای ۴K و HDR در اپل تی وی

چندین ماه است که شایعاتی درباره پشتیبانی اپل تی وی از ویدئوهای باکیفیت HDR و 4K دست‌به‌دست منتشر می‌شوند. این در حالی است که گزارش‌های اخیر، از تلاش اپل برای ارائه این قابلیت در Apple TV حکایت دارند. بر اساس گزارش اخیر MacRumors، بخش فروش و پخش فیلم در iTunes اخیراً فیلم‌های باکیفیت 4k و HDR را برای کاربران عرضه کرده است. این مساله می‌تواند نشانه‌ای مهم از ارائه نسخه‌های جدید فیلم ها با کیفیت‌های بالاتر در اپل تی وی باشد.

این در حالی است که در حال حاضر کاربران قادر به دانلود فیلم‌های باکیفیت بالاتر از Full HD و به‌صورت 4K یا HDR نیستند و تنها گزینه کیفیت بالاتر از Full HD فیلم‌ها در تاریخچه خرید کاربران به نمایش درآمده است و در بخش تاریخچه می‌توان در زیر مجموعه Type، کیفیت‌های جدید دو فیلم را دید.

شواهد حاکی از تلاش اپل برای پشتیبانی از ویدیوهای 4K و HDR در اپل تی وی دارد

بر اساس ادعای اخیر وب سایت  MacRumors در حال حاضر فیلم‌هایی نظیر  Passengers و  Fantastic Beasts and Where to Find Them مجهز به برچسب کیفیت‌های بالاتر از Full HD در iTunes شده‌اند. این دو فیلم در سال 2016 منتشر شده‌اند و همچنین ارائه شده از طرف دو شرکت معروف فیلم‌سازی هالیوودی، یعنی Columbia Pictures و Warner Bros هستند که  گمانه‌زنی‌ها را درباره همکاری اخیر اپل با استودیوهای مهم تولیدکننده فیلم برای ارائه کیفیت‌های بالاتر از Full HD، بخصوص 4K و HDR بیشتر کرده است.

از آن جایی‌ که اپل معمولاً در فصل پاییز یک کنفرانس مهم در مورد عرضه محصولات سخت‌افزاری جدید به راه می‌اندازد، به نظر می‌رسد که در کنفرانس پاییزی امسال شاهد نسخه‌ای جدید از اپل تی وی با سازگاری کامل برای پشتیبانی از فیلم‌ها و ویدئوهای باکیفیت بالاتر از Full HD باشیم. این در حالی است که اپل تی وی جدید ممکن است در کنار معرفی نسخه‌های جدید آیفون در پاییز 2017 قابلیت‌های جدید و سازگاری بیشتری با تلفن‌های هوشمند اپل را عرضه کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.