هرآنچه از آیفون ۸ انتظار داریم

آیفون 8 اولین مدل گوشی هوشمند شرکت اپل نیست. در واقع شرکت اپل از 10 سال پیش تا کنون هر سال یک مدل جدید عرضه کرده، اما علت این همه اشتیاق کاربران و خبرساز شدن آیفون 8 چیست؟

آیفون 8 محصول جشن 10 سالگی آیفون است. به علاوه شرکت اپل معتقد است که با ورود Arkit به آیفون دوره جدیدی در تکنولوژی تلفن هوشمند آغاز خواهد شد. شاید این همان دلیلی باشد که موجب شده توقع کاربران اپل از آیفون 8 نسبت به سایر آیفون‌ها بالاتر باشد. اما این بار هم طبق روال همیشگی شرکت اپل، قرار نیست تا زمان معرفی آیفون 8 هیچ اطلاعاتی در رابطه با آن فاش شود. اما از حجم گزارش‌ها، اخبار و شایعات پیداست که آیفون 8 محصول متفاوتی خواهد بود.

در ادامه به جمع‌بندی تمام اخبار و داده‌های آیفون 8 که تا کنون در دسترس قرارگرفته می‌پردازیم، با اپل مگ همراه باشید.

 

آیفون 8 یا آیفون X

قبل از هر چیز باید اشاره کرد که نام این محصول هنوز مشخص نیست! اما از آن جایی طی 10 سال گذشته مدل‌های جدید آیفون با عدد معرفی می‌شدند انتظار می‌رود که نام این محصول آیفون 8 باشد. اما چون 10 سال از آغاز خط تولید آن می‌گذرد امکان این هست که مدل بعدی گوشی هوشمند اپل آیفون X باشد.

علاوه بر سیل عظیم شایعات و اخبار فاش شده توسط کارگران خط تولید و یا توسعه‌دهندگان، اخیراً اپل فرم ویر محصول جدید دیگرش؛ اسپیکر خانگی هوم‌پاد را هم منتشر کرده که توسعه‌دهندگان تنها چند روز بعد از اعلام آن اطلاعات مرتبط به آیفون 8 را از میان کدهای فرم ویر هوم‌پاد پیدا کردند که پیش‌تر در رابطه با آن‌ها نوشتیم.

یکی از اطلاعاتی که بیش از بیش روی آن تأکید شده اطلاعات مرتبط با قابلیت تشخیص چهره در مدل بعدی آیفون است. از آن جایی که احتمال می‌رود در مدل بعدی آیفون دکمه Home حذف شود و نسبت نمایشگر به بدنه افزایش یابد امکان دارد که تاچ آیدی جای خود را به قابلیت تشخیص چهره بدهد.

همچنین احتمال دارد که نمایشگر بعدی آیفون OLED باشد که اگر این‌طور شود نکته مثبت و چشمگیری در رابطه با آیفون بعدی است چراکه OLED علاوه بر کیفت بالای تصویر انرژی کمتری مصرف می‌کند و عمر باتری آیفون خیلی بیشتر از مدل آیفون 7 خواهد بود.

اطلاعات دیگری که اخیراً از طریق فرم ویر هوم‌پاد فاش شده در رابطه با دوربین جلوی آن است که قابلیت ثبت تصاویر ویدئویی 4K را خواهد داشت. که این ویژگی در دوربین اصلی آیفون 7 وجود دارد اما حالا دوربین جلوی آیفون هم تصویر بهتر و باکیفیت‌تری ارائه می‌دهد و همچنین از طریق تشخیص مناظر، چهره کودک و چهره حیوانات می‌تواند تنظیمات را همان لحظه به‌طور خودکار تغییر دهد.

مشکل دیگری که در رابطه با محصول بعدی آیفون وجود دارد این است که در واقع قرار است در ماه سپتامبر سه مدل آیفون معرفی شود؛ آیفون 8، آیفون 7s و آیفون 7s Plus و با توجه به این موضوع مشخص نیست که این اطلاعات فاش شده مرتبط با کدام آیفون است؟!

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.