همه چیز درباره ایرپاد

سال گذشته هم‌زمان با معرفی iPhone 7 و حذف جک 3/5 میلیمتری هدفون، اپل محصول جدیدش ایرپاد را معرفی کرد. برای آشنایی با ترفندهایی ساده جهت استفاده از ایرپاد اپل مگ را دنبال کنید.

چطور ایرپاد را به iPhone و iWatch متصل کنیم

 

همه چیز درباره ایرپاد

اولین سؤالی که بعد از خرید AirPods به ذهنتان می‌رسد این است که چطور آن را به iPhone یا Apple Watch متصل کنید. جواب آن بی‌نهایت ساده است، درپوش AirPods را بردارید و قفل آیفون را بازکنید و بلوتوث را روشن کنید. بلافاصله پیغامی دریافت می‌کنید که آیا تمایل به اتصال AirPods به iPhone یا Apple Watch دارید یا خیر؟

اگر شما در حال گوش دادن به موزیک با iPhone هستید و بعد موزیک دیگری با Apple Watch پلی کنید  اتصال AirPods همان لحظه از آیفون به Apple Watch تغییر می‌کند.

 

چطور ایرپاد را به Mac متصل کنیم

اگر شما همراه با Mac آیفون یا آیپد داشته باشید قطعاً با اکانت اپل شما هدفون به Mac هم متصل می‌شود. تنها کافیست بلوتوث را روشن کنید اما اگر آیفون ندارد این مسیر را دنبال کنید:    System Preferences > Sound > Show volume in menu bar

 

چطور باتری ایرپاد را چک کنیم

برای چک کردن باتری AirPods  راه‌های بسیاری وجود دارد. برای مثال  می‌توانید با دو بار ضربه آهسته به AirPods  از Siri میزان باتری را بپرسید و یا اگر AirPods در حال شارژ شدن است درپوش آن را باز کنید و روی آیفونتان میزان باتری را ببینید. یا در صفحه کنترل (صفحه را به سمت بالا بکشید) در قسمتی که موزیک در حال پخش را نشان می‌دهد، میزان شارژ ایرپاد را ببینید.

 

چطور Siri را فعال کنیم

راه اصلی آن دو بار ضربه آهسته به AirPods است اما اگر نمی خواهید از Siri استفاده کنید می‌توانید آن را غیرفعال کنید: Settings > Bluetooth  و AirPods را پیدا کنید. در صفحه بعد در قسمت Double Tap on AirPods می‌توانید Siri را غیرفعال کنید.

 

تنظیم کردن صدا و موزیک

اگر AirPod را از گوشتان خارج کنید موزیک قطع می‌شود و اگر مجدد در گوشتان بگذارید موزیک مجدد پخش می‌شود. اما برای باقی فرمان‌ها مثل تنظیم صدا یا عوض کردن موزیک باید از Siri کمک بگیرید.

 

اگر ایرپاد گم شود چه‌کار کنیم

اگر به iPhone  یا Apple Watch متصل باشد می‌توانید از Find my AirPod استفاده کنید اما اگر پیدا نشد متأسفانه باید AirPod جدید بخرید!

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.