۴ روش بهبود شنیداری پادکست در iOS 11

در حال حاضر اپل بهترین و محبوب‌ترین پلیر پادکست را دارد که باعث شده اپل قدرت و نفوذ بسیاری در دنیای پادکست داشته باشد، اپل در iOS 11 تغییراتی در این پلیر معروفش اعمال کرده که منجر به عملکرد بهتر و راحتی بیشتر آن شده است.

اما قبل از هر چیز باید بدانیم پادکست چیست و چطور عمل می‌کند؟

پادکست از تعدادی فایل صوتی تشکیل‌ شده که در یک سرور در جایی از دنیای اینترنت قرارگرفته اما چیزی که آن را از فایل MP3 متمایز می‌کند فصل‌بندی و قسمت‌های آن است که به آن پادکست فید می گویند. وقتی‌که شما پادکست خاصی را در اپلیکیشن پادکست‌‌ اپل دنبال می‌کنید، اگر قسمت جدیدی به آن اضافه شود شما در جریان آن قرار خواهید گرفت. دقیقاً مثل زمانی که شما در یوتیوب صفحه‌ای را دنبال کنید.

در ادامه اپل مگ بهبودهای اعمال‌شده در پلیر پادکست iOS 11 را شرح خواهد داد.

4 روش بهبود شنیداری پادکست در iOS 11

از ابتدای داستان گوش کنید

دو نوع پادکست‌ وجود دارد؛ پادکست‌هایی که بر پایه موضوع‌اند و پادکست‌هایی که هر زمان می‌توان گوش داد و زمان‌بندی و ترتیب ندارند. در پادکست‌هایی موضوعی اولویت با قسمت پایانی است. یعنی لیست شما از تازه‌ترین تاریخ به اولین تاریخ مرتب‌ شده که در iOS 11  پادکست‌های موضوعی مشخص‌شده‌اند و شما حق انتخاب خواهید داشت که از قسمت پایانی شروع کنید یا ابتدایی.

 

فصل‌بندی

از آن جایی‌ که بسیاری پادکست‌های موضوعی و داستانی فصل‌بندی دارند وقتی قسمت جدیدی معرفی می‌شود در صفحه شما قسمت برای مثال 110 از فصل 5 دیده می‌شود که رسیدن به قسمت‌های ابتدایی زمان‌بر و گیج‌کننده است اما در آپدیت جدید وقتی صفحه را بازکنید شماره فصل را خواهید دید. در واقع پادکست‌ها فصل‌بندی مشخصی خواهند داشت.

 

تریلر و تیزر

در پادکست‌های حال حاضر فقط یک فید وجود دارد و اگر سازنده پادکست بخواهد در رابطه با قسمت‌های بعدی تیزر یا تریلری ارائه دهد در همان یک فید کنار سایر پادکست‌ها قرار می‌گیرد ولی در ورژن iOS 11 یک فید جداگانه برای تیزر و تریلر طراحی‌ شده است.

 

آمار دقیق پادکست‌ها

شاید عجیب به نظر برسد ولی سازندگان پادکست‌ تنها تعداد دفعاتی که پادکست دانلود شده را می‌بینند و آمار دقیقی از دفعاتی که پخش‌ شده یا تبلیغات همراه پادکست‌ها ندارند. اما در کنفرانس 2017 WWDC تیم کوک اعلام کرد که در ورژن جدید پلیر پادکست‌ سازندگان آمار و ارقام دقیق‌تری را دریافت می‌کنند.

نتیجه تمام این تغییرات در نهایت بستگی به نظر و تجربه کاربران پادکست دارد اما به نظر می‌رسد که این تغییرات به نفوذ بیشتر اپل در صنعت پادکست‌ منجر شود.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.