اماراتی‌ها سقف اپل پارک را می‌سازند

اپل پارک قرارگاه جدید شرکت اپل در کورپرتینو است که هزینه ساخت آن تا به امروز نزدیک به 5 میلیارد دلار برآورد شده است. این مجموعه شامل یک ساختمان دایره ای شکل با مساحت و زیر بنای بسیار بزرگ است که قرار است با مدرن ترین فناوری و معماری روز دنیا ساخته شود.

یک شرکت اماراتی اخیرا در وب سایت خود ادعا کرده که پروژه ساخت سقف های کامپیوزیتی اپل پارک را بر عهده گرفته است. این شرکت که در دبی واقع شده اعلام کرده که در حال ساخت این سقف دایره ای شکل از جنس فیبر کربن و بهترین و با کیفیت ترین تکنولوژی ساخت کامپوزیت در دنیا است.

این شرکت همچنین در مورد پروژه ساخت سقف، اطلاعات عجیبی منتشر کرده. سقف دایره ای شکل اپل کمپ 80 تن وزن دارد که از 44 پنل نیم دایره شکل مشابه ساخته شده است. پنل های ساخته شده هر کدام به طور متوسط 21 متر طول و 3 متر عرض دارند که هر کدام به طور مجزا به یک هاب اصلی که در مرکز سقف واقع شده متصل می شوند.

قرار است این پنل ها در دبی ساخته شده و پس از حمل به کوپرتینو به صورت محلی اسمبل شوند.

این مجموعه نزدیک 70 هکتار وسعت دارد و آخرین پروژه طراحی شده و بزرگترین میراث استیو جابز به حساب می آید. این مجموعه قرار است با همان شکلی که استیو جابز آن را طراحی کرده ساخته شود. دیوارهای شیشه ای و مساحت عظیم و استفاده صد در صد از انرژی های تجدید پذیر در این مجموعه همگی توسط جابز طراحی شده بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.