تعبیه لیزر تشخیص سه بعدی در دوربین iPhone 8

بر اساس گزارش اخیر Fast Company، اپل تصمیم دارد لیزر تشخیص سه‌بعدی در دوربین پشتی iPhone 8  تعبیه کند.

WWDC امسال شاهد معرفی iOS 11 به همراه کیت مخصوص واقعیت افزوده برای توسعه‌دهندگان بود. این کیت می‌تواند بسترهای مناسب برای تولید و توسعه محتوای واقعیت افزوده در iOS را ایجاد کند. اما حالا به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا قطعات سخت‌افزاری مناسب برای این فناوری را در نسخه بعدی iPhone تعبیه کند.

گزارش فوق ادعا می‌کند که اپل تصمیم دارد یک لیزر با حفره عمودی و انتشار سطحی را در دوربین پشتی iPhone 8  قرار دهد. این قابلیت می‌تواند به‌صورت خودکار عمق و فاصله تصویر با iPhone 8 را تشخیص دهد. این قابلیت از طریق دریافت امواج انعکاسی لیزر توسط سنسور دوربین کار می‌کند.

در صورت صحت داشتن این گزارش، قطعه لیزر به همراه سنسور دوربین می‌توانند iPhone را به قابلیت تشخیص سه‌بعدی عمق محیط اطراف مجهز کنند. قابلیت تشخیص سه‌بعدی عمق می‌تواند برای اپلیکیشن‌هایی که با فناوری واقعیت افزوده سروکار دارند بسیار کارآمد باشد. علاوه بر اینکه تشخیص سه‌بعدی برای اندازه‌گیری عمق و فیلم‌برداری سه‌بعدی با سنسور دوگانه دوربین نیز می‌تواند کاربرد داشته باشد. همچنین در صورت تعبیه این سنسور، iPhone بعدی می‌تواند فواصل را با دقت قابل قبولی محاسبه کند.

اپل در چند سال گذشته تلاش زیادی برای توسعه فناوری واقعیت افزوده کرده است. تیم کوک نیز در مصاحبه‌های اخیر خود، ضمن تائید این ادعا، اعلام کرد که این حوزه شخصاً برای او بسیار جذاب و شگفت‌آور بوده است. علاوه بر این ARKit نیز در کنفرانس WWDC 2017 در کنار iOS 11 معرفی شد که به نظر می‌رسد بهترین تجربه کاربری با آن در iPhone ها نسل بعدی باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.