ایلان ماسک مجوز ساخت هایپرلوپ‌ را گرفت

در بیستم جولای امسال ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت‌های تسلا موتورز، اسپیس ایکس و Open AI در نوشته‌ای در حساب توییتر خود اعلام کرد که چراغ سبزهای لازم از دولت آمریکا برای ساخت یک هایپرلوپ میان نیویورک و واشنگتن دی سی را گرفته است.

در عین‌ حال روز گذشته بخش خبری بلومبرگ طی گزارشی اعلام کرد که ماسک تنها به خاطر ساخت یک هایپرلوپ به دنبال ایجاد یک تونل عظیم نیست؛ بلکه او به دنبال تحول کامل در صنعت ترانزیت با سیستم فوق‌ سریع است.

هایپرلوپ یکی از بزرگ‌ترین ایده‌های ایلان ماسک در چندین سال گذشته بوده و او قصد اجرایی کردن آن را از طریق کمپانی اسپیس ایکس داشته است.

وب‌سایت رسمی اسپیس ایکس پیش‌ از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که پروژه هایپرلوپ به‌صورت تجاری توسعه پیدا نمی‌کند و تنها برای اهداف تحقیقاتی اجرا شده است. این در حالی است که بر اساس گزارش تازه بلومبرگ این ادعا از روی وب‌سایت اسپیس ایکس برداشته‌ شده و این شرکت به‌صورت رسمی کار خود را برای تجاری‌سازی ایده هایپرلوپ شروع کرده است.

هایپرلوپ نوع جدیدی از حمل‌ونقل فوق سریع است که توسط ایلان مطرح‌ شده است. در این نوع حمل‌ونقل کپسول‌هایی در داخل لوله‌هایی در شرایط خلأ قرار می‌گیرند تا اصطکاک به حداقل برسد. این فناوری در صورت اجرایی شدن سرعتی بیش از ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. با این سرعت می‌توان ظرف  ۳۵ دقیقه از لس‌آنجلس به‌سان فرانسیسکو سفر کرد. هایپرلوپ با استفاده از فشار هوایی ورودی از عقب کپسول و خروج آن از قسمت پایینی حرکت می‌کند.

پیش از این نیز استیو وزنیاک از موسسان اپل ادعا کرده بود که موفقیت بعدی دنیای فناوری اگر در دستان اپل نباشد در اختیار ایلان ماسک خواهد بود. او با مطرح کردن اینکه ماسک اتومبیل‌های خودران تسلا را خودش و برای استفاده شخصی خود می‌سازد اعلام کرد که این مساله می‌تواند موفقت او را بیش تر از همیشه تضمین کند. اما حالا با گزارش‌های مطرح شده به نظر می‌رسد که ماسک قصد دارد تا ایده‌هایی بیشتری به نسبت اتومبیل‌های هوشمند را برای استفاده شخصی خود بسازد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.