جایگزینی شبکه برق پورتوریکو با پنل های انرژی خورشیدی

مدیر شرکت خودروسازی تسلا چندی پیش در شبکه اجتماعی توییتر پیشنهاد جایگزینی شبکه برقی شهر طوفان‌زده پوتروریکوی آمریکا با شبکه انرژی خورشیدی را مطرح کرد.

پورتوریکو در جریان طوفان موسمی سهمگین هوریکانی که چندی پیش برخی مناطق آمریکا را درنوردید، صدمه بسیار زیادی دید و شبکه برقی آن نیز به‌طورجدی آسیب دید. پس از طرح این پیشنهاد از جانب مدیر شرکت تسلا اکنون به نظر می‌رسد مقامات ارشد پورتوریکو این پیشنهاد را جدی گرفته‌اند و در حال بررسی جوانب موضوع هستند.

ایلان ماسک، مدیر شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا در توییتر خود نوشت : اکنون از سیستم برق‌رسانی مبتنی بر انرژی خورشیدی تنها در چند جزیره کوچک آمریکا استفاده می‌شود، ما می‌توانیم این فناوری را به پورتوریکو نیز بسط دهیم.

پس از انتشار این توییت فرماندار پورتوریکو فوراً  به توییت ایلان ماسک پاسخ داد و وی را دعوت به مذاکره در این رابطه کرد.

ایلان ماسک معتقد است که با توجه به موفقیت پروژه‌های برق‌رسانی از طریق نور خورشید در جزیره‌های کوچک، هیچ دلیلی برای عدم بسط این فناوری به شهرهای بزرگ‌تر وجود ندارد و برای این کار فقط عزم و تصمیم فرماندار پورتوریکو و مقامات اجرایی آن و از همه مهم‌تر مردم شهر لازم است.

شرکت SolarCity سازنده پشت‌بام‌های خورشیدی و واحدهای ذخیره انرژی خورشیدی از بخش‌های زیر مجموعه شرکت خودروسازی تسلا است. ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلا قبلاً نیز در موارد مشابه از طریق توییتر پیشنهاد اجرای پروژه‌های بزرگی نظیر این مورد را مطرح کرده است و این اولین باری نیست که از طریق توییتر وارد مذاکره برای اجرای چنین پروژه‌هایی می‌شود.

حالا سؤال این است که آیا تسلا و مسئولین منطقه طوفان‌زده پوتروریکو درنهایت برای اجرای پروژه به توافق می‌رسند یا خیر؟ و اگر به توافق برسند آیا واقعاً اجرای چنین پروژه عظیمی در منطقه نیمه ویران‌شده پوتروریکو عملی است؟ تسلا مدعی است که با تجربه قبلی اجرای این پروژه در جزایر کوچک آمریکا، اجرای این پروژه در ابعاد گسترده‌تر هم شدنی است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.