ایلان ماسک: درک زاکربرگ از هوش مصنوعی پایین است!

اخیراً جریانی از انتقادها و درگیری‌های لفظی در مورد هوش مصنوعی میان مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری شکل‌ گرفته است. ایلان ماسک به پاسخ زاکربرگ در مورد خطر توسعه این فناوری و آینده رباتیک واکنش نشان داده و ادعا کرده که درک زاکربرگ از آن محدود است.

حدود دو هفته پیش، ایلان ماسک در جمع فرمانداران ایالت‌های آمریکا، خواستار دخالت جدی دولت آمریکا برای قانون‌گذاری در زمینه توسعه فناوری های نوین شد. او در بیانیه خود اعلام کرد که هوش مصنوعی می‌تواند یکی از خطرهای جدی برای آینده بشر باشد و مردم تا زمانی که با چشم خود نبینند که ربات‌ها در خیابان‌ها راه می‌روند قدرت آن را درک نخواهند کرد.

این سخنان واکنش مارک زاکربرگ را در پی داشته و او دیروز در یک مصاحبه عمومی از طریق  Facebook Live اعلام کرده کسانی که سناریوهای آخرالزمانی را در مورد هوش مصنوعی مطرح می‌کند و مردم را از آن می‌ترسانند به‌طور کامل «بی‌مسئولیت» هستند. او در ادامه مصاحبه عمومی خود اعلام کرد که طرز تفکر مخالفان توسعه هوش مصنوعی را درک نمی‌کند و چشم‌انداز او نسبت به هوش مصنوعی، کاملاً «خوش‌بینانه» است.

همین نوشته باعث شد تا ایلان ماسک در مورد ادعای اخیر زاکربرگ واکنش نشان دهد. ماسک در حساب توییتر خود نوشت: «درک زاکبرگ از موضوع موردبحث محدود است.»

ایلان ماسک به پاسخ زاکربرگ در مورد خطر توسعه هوش مصنوعی و آینده رباتیک واکنش نشان داده و ادعا کرده که درک زاکربرگ از هوش مصنوعی محدود است.

هوش مصنوعی در حال حاضر یکی از داغ‌ترین بحث‌های روز دنیای فناوری است و بسیاری از کمپانی‌های مطرح در این حوزه در حال‌ توسعه محصولاتی نظیر سیستم‌های خودران اتومبیل و دستیارهای هوشمند صوتی مانند Siri هستند. همین مساله باعث شده تا نظر بسیاری از مدیران این شرکت در مورد مهمترین فناوری امروزه خبرساز شود.

درگیری لفظی میان ماسک و زاکربرگ در حالی اوج گرفته است که ماسک در حال حاضر از هوش مصنوعی در چندین پروژه به‌طور موفق بهره‌برداری کرده است و در عین‌ حال زاکربرگ به همراه تیم مخصوصش در فیس‌بوک در مرحله تحقیق و توسعه این فناوری هستند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.