دست Drag and drop در iOS 11 آیفون چقدر باز است؟

در یک هفته ای که از معرفیiOS 11 گذشته، در کنار همه تغییرات کارآمد این سیستم عامل جدید، قابلیت Drag and drop بیش از همه شگفتی کاربران و علاقه مندان محصولات اپل را برانگیخته است.

از آن جایی که هنوز نسخه نهایی و رسمی iOS 11 به صورت عمومی منتشر نشده، بسیاری از خصوصیت های این سیستم عامل در هاله ای از ابهام قرار دارند و هر از گاهی توسعه دهندگان بعضی از ویژگی های آن را فاش می سازند.

اپل در جریان معرفی iOS 11 تاکید بسیاری روی قابلیت Drag and drop داشت اما در تمام زمان معرفی این قابلیت و پس از آن، در وب سایت و حساب های رسمی خود این قابلیت را تنها در iPad Pro به نمایش گذاشت و هیچ توضیحی در مورد نحوه عملکرد آن در iPhone ارائه نداده است.

همان طور که اپل در مراسم معرفی نسخه جدید سیستم عامل همراه خود نشان داد، قابلیت Drag and drop در iPad Pro بین اپلیکیشن ها نیز انجام می شود و کاربران می توانند موارد مختلف را از یک اپلیکیشن Drag کرده و در اپلیکیشن دیگر Drop کنند. اما روز گذشته یکی از توسعه دهندگان که نسخه آزمایشی iOS 11 را در iPhone نصب کرده، تجربه کاربری خود را به صورت عمومی به اشتراک گذاشته است. طبق ادعای او استفاده از Drag and drop در iPhone نیز ممکن خواهد بود اما با این تفاوت که این قابلیت به صورت هم زمان، تنها قابل اجرا روی یک برنامه بوده و با وجود این محدودیت، کاربران نمی توانند همانند iPad Pro موارد مختلف را بین اپلیکیشن ها جابجا کنند.

همچنین این توسعه دهنده در تحلیلی دیگر مدعی شده که اگر نسل بعدی iPhone دارای دکمه Home به صورت نرم افزاری باشد، قابلیت Drag and Drop ممکن است تحول بزرگی پیدا کند، چرا که دکمه نرم افزاری Home می تواند بهترین مکان برای Drop کردن فایل ها و موارد مختلف به حساب بیاید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.