آغاز طرح حمایتی اپل از سازمان‌های حقوق بشری

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل چند روز پیش طی پیامی نسبت به رویداد شارلوتزیل واکنش نشان داد. او در پیام خود ضمن محکوم کردن خشونت و همچنین وجود اختلاف‌نظر با رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که اپل  در روزهای آینده طرح حمایتی خود از سازمان‌ها و جنبش‌های فعال در زمینه مبارزه با نژادپرستی را به اجرا در می‌آورد.

کوک در پیام خود با اشاره به کمک 2 میلیون دلاری اپل به این سازمان‌ها، اعلام کرد کاربران نیز می‌توانند از طریق بخش جدیدی که در iTunes باز می‌شود به این سازمان‌ها کمک کنند.

بر همین اساس، از روز گذشته بخش جدیدی در نسخه دسکتاپ و موبایل iTunes و در پایین بخش New Music بازشده که به کاربران اجازه اهدای مبالغ مختلف به این سازمان‌ها را می‌دهد. گزینه‌های موجود شده برای اهدای کاربران شامل گزینه 5، 10، 25، 50، 100 و 200 دلار است.

در این بخش همچنین اپل تأکید کرده است که تمامی پول‌های اهدایی؛ به‌طور 100 درصد به سازمان‌های فعال در زمینه حقوق شهروندی عرضه خواهد شد و در عین‌ حال ا‌پل هیچ‌ یک از اطلاعات شخصی کاربران را در اختیار این سرویس‌ها قرار نخواهد داد.

طرح حمایتی اپل از سازمان‌های حقوق بشری شروع شد

مبالغ اهدایی کاربران در حال حاضر تنها به Southern Poverty Law Center (مرکز حقوقی فقر جنوبی) ارائه می‌شود در حالی که تیم کوک برای کمک به سازمان‌های دیگر نیز اعلام آمادگی کرده است.

در کنار چهره‌های سیاسی و تلویزیونی، تیم کوک مدیرعامل اجرایی اپل نیز به حوادث اخیر آمریکا واکنش نشان داد. چهارشنبه هفته گذشته او از طریق ایمیل پیامی را به تمام کارکنان ا‌پل در سراسر جهان فرستاد که تبدیل به یکی از اتفاقات تاریخی در اپل شد. در این ایمیل، تیم کوک پاسخی صریح و شفاف به خشونت‌های انجام‌ شده در شارلوتزویل داد. او همچنین در این پیام اختلاف عقیده خود را با رئیس‌جمهور آمریکا ابراز و اعلام کرد که با ترامپ در مورد مقصر بودن معترضان به نژادپرستی اختلاف‌ نظر دارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.