دیزنی محتوای خود را از Netflix خارج می‌کند

کمپانی دیز‌نی ضمن اعلام آخرین گزارش درآمد سالانه خود اعلام کرد به‌خاطر افتتاح شبکه جدید پخش ویدئویی دیزنی همکاری این شرکت با Netflix قطع می‌شود. شبکه ویدئویی دیز‌نی قرار است تا سال 2019 افتتاح شود. تا آن زمان ویدئوهای دیز‌نی از طریق شبکه ESPN پخش می‌شود.

شبکه دیز‌نی با برند خود دیزنی افتتاح می‌شود. در این شبکه محتوای فیلم‌های دیزنی به طور مستقیم در دسترس مصرف کننده قرار می‌گیرد. به‌نظر می‌رسد دیز‌نی قصد دارد محتوای خود را به طور مستقیم پخش کند و دست شبکه‌های واسطه را قطع کند.

دیزنی درباره زمان خارج کردن فیلم‌های خود از Netflix هنوز حرفی نزده است و زمان دقیقی را برای این کار اعلام نکرده است.

دیزنی و Netflix در سال 2012 توافقی را برای پخش انحصاری فیلم‌های Disney ، Marvel ، Lucasfilm  و Pixar از طریق Netflix امضا کردند.  اما تا سال 2016 این توافق به مرحله اجرا نرسید و بنابراین  Netflix در حال حاضر تنها کمتر از یک سال است که به محتوای فیلم‌های دیزنی دسترسی دارد.

در حال حاضر ده‌ها فیلم دیز‌نی از طریق شبکه Netflix پخش می‌شود. فیلم‌هایی مانند داستان نارنیا، Moana ، Zootopia ، در جستجوی دوری ، کتاب جنگل، دزدان دریایی کارائیب و … .

اگرچه توافق دیز‌نی و Netflix از سال 2012 شکل گرفت اما با این‌حال نتفلیکس به فیلم‌هایی که اخیراً دیزنی منتشر کرده دسترسی ندارد.

با توجه به حجم بالای محتوای دیز‌نی، این شرکت به احتمال زیاد با شروع فعالیت شبکه مستقیم خود، خیلی زود به یکی از رقبای اصلی سرویس‌های قدرتمند پخش ویدئو مانند Netflix و Hulu تبدیل می‌شود.

شروع فعالیت شبکه مستقیم دیز‌نی برای اپل به این معنی خواهد بود که در سرویس پخش اختصاصی خود که احتمالاً در آینده افتتاح می شود، نمی‌تواند از محتوای دیز‌نی استفاده کند.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.