کارگردان بزرگ سینما با دوربین آیفون فیلم می‌سازد

استیون سودربرگ یکی از کارگردانانی است که با دریافت جایزه اسکار و موفقیت فیلم‌هایش، توجه بسیاری از تهیه‌کننده‌ها را به خود جلب می‌کند. کارنامه درخشان فیلم‌های ساخته‌ شده توسط او، قدرت مذاکره را از تهیه‌کننده‌ها می‌گیرد و او می‌تواند تا جایی که خودش تشخیص می‌دهد برای فیلمش خرج کند. اما با این‌ حال سودربرگ بیشتر طرفدار فیلم‌هایی است که با بودجه محدود ساخته می‌شوند.

همین مساله باعث شده تا استیون سودربرگ تصمیم به ساخت یک فیلم، بدون استفاده از دوربین حرفه‌ای برای فیلم‌برداری بگیرد. بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت Tracking Board  که در حوزه فیلم‌های هالیوودی فعال است، سودربرگ در حال تولید یک فیلم به نام Unsane (بی‌رحم) با استفاده از دوربین آیفون است.  این وب‌سایت همچنین ادعا می‌کند که پروژه تولید Unsane به‌طور اسرارآمیزی دور از سروصداها خبری شروع‌شده است. البته Unsane اولین فیلم سینمایی تولیدشده توسط دوربین آیفون نیست. پیش‌ از این نیز شان اس. بیکر در سال 2015، فیلم Tangerine (نارنگی) را از طریق iPhone 5s فیلم‌برداری کرده بود که توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد.

تصمیم بیکر و سودربرگ برای فیلم‌برداری و کارگردانی یک فیلم از طریق آیفون می‌تواند قدمی مهم برای بازتعریف تلفن‌های هوشمند به‌عنوان محصولاتی همه‌جانبه و در عین‌ حال با کارایی حرفه‌ای باشد؛ چراکه اخیراً کارگردانان آماتور و حتی کارگردانان حرفه‌ای نیز به سمت تولید فیلم با استفاده از آیفون به‌عنوان یک محصول باکیفیت اما سنت‌شکنانه متمایل شده‌اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.