رقبای اپل در انتظار رونمایی از آیفون ۸

این روزها که همه در تب و تاب ورود آیفون 8 به بازار هستند، تامین کنندگان قطعات شرکت های موبایل با مقوله کاهش سفارش تراشه توسط شرکت های رقیب اپل روبرو هستند. همه شرکت‌های تولیدکننده موبایل این روزها منتظر ورود آیفون 8 و دیدن میزان استقبال کاربران از آن هستند و به همین خاطر میزان سفارش تراشه به تامین کنندگان قطعات این روزها به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است.

با گذشت 10 سال از اولین سالگرد رونمایی از اولین آیفون طبیعی است که شرکت‌های تولید کننده رقیب از تجربه سال های قبل خود درس عبرت گرفته باشند و بدانند بهتر است تا ورود  آیفون 8 جانب احتیاط را نگاه دارند و صبر کنند و ببینند چه اتفاقی می‌افتد و به عبارتی بی‌گدار به آب نزنند. با این تفاسیر طبیعی است که میزان سفارش تراشه به شرکت‌های تولید کننده آن مانند Media Tek  و  HiSilicon متعلق به Huawei در روزهای نزدیک به رونمایی از سری جدید آیفون کمتر شود.

علت این اتفاق را می‌توان این طور توضیح داد که شرکت‌های رقیب ترجیح می‌دهند قبل از سفارش تراشه‌های جدید خود صبر کنند و ابتدا ببینند اپل چه در چنته دارد و با ورود آیفون 8 به بازار عکس العمل کاربران چه خواهد بود و سپس مجدداً دست به کار شوند. البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که این بار با بقیه دفعات واقعاً فرق دارد و همه زمزمه‌ها حاکی از آن است که تکنولوژی به کار رفته در آیفون 8 بسیار جنجال برانگیز خواهد بود و به همین خاطر بهتر است رقبا در تولید سری‌های جدید خود بیشتر از هر زمان دیگری احتیاط کنند. از همین رو اگر اوضاع به همین منوال پیش رود به احتمال زیاد تا فصل چهارم سال 2017 و تا زمان عرضه آیفون 8، بازار  شرکت‌های تامین کننده تراشه همچنان راکد باقی خواهد ماند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.