روزی که Shazam فراموش کرد

Shazam با اشتباهات عمدی در تشخیص عنوان موسیقی، روند آگاه‌سازی عمومی برای مبارزه با بیماری آلزایمر را یادآور شد.

Shazam را تقریباً همه کاربران کامپیوتر و تلفن‌های هوشمند می‌شناسند. این اپلیکیشن یکی از بهترین سرویس‌های تشخیص عنوان موسیقی است که تاکنون بیش از یک میلیارد بار در سراسر جهان به‌طور رسمی دانلود و نصب شده است. با وجود اینکه Shazam یکی از دقیق‌ترین اپلیکیشن ها در زمینه تشخیص عنوان موسیقی است،  در آپریل 2017 بعضی از کاربران انگلیسی متوجه رفتار عجیب این اپلیکیشن شدند.

اما پس از مدتی توسعه‌دهندگان Shazam اعلام کردند که دلیل این مسئله، ایراد فنی در کارکرد اپلیکیشن نبوده بلکه به‌صورت کاملا عمدی و هوشمندانه ایجاد شده است. تصمیم توسعه‌دهندگان Shazam برای ایجاد این مشکل فنی، در راستای روند آگاه‌سازی عمومی برای مبارزه با بیماری آلزایمر و مطالعات برای پیش‌گیری و درمان آن  بوده است.

این اقدام با عنوان «روزی که Shazam فراموش کرد» (The Day Shazam Forgot) شناخته شد که در راستای کمک به یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی فعال در زمینه پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر بود و باعث شد در مدتی کوتاه‌تر از یک روز نزدیک به 5 هزار نفر در انگلستان از صفحه کمک‌رسانی این مرکز تحقیقاتی بازدید کرده و به این سایت کمک مالی کنند.

اخیرا روش‌های متنوعی برای آگاه‌سازی و کمک‌رسانی عمومی در مورد تحقیقات در زمینه درمان و پیش‌گیری بیماری‌های خاص به کار گرفته شده که در بسیاری از موارد موفقیت بسیاری کسب کرده‌اند، اما Shazam با نوآوری توسعه‌دهندگان خود روشی جدید را به کار گرفته است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.