شکایت فلوریدا از اپل به دلیل کپی قابلیت‌های جدید اپل تی وی

شرکت فلوریدا از اپل به خاطر نقض حق امتیاز پتنت خود در تلویزیون اپل شکایت کرد. بر اساس ادعای فلوریدا یکی از قابلیت‌های سیری که با استفاده از آن کاربر نسل چهارم اپل تی وی می‌تواند با کنترل از راه دور بخشی از فیلم را با زیرنویس ببیند از نرم افزار فیلم فلوریدا کپی برداری شده است.

با استفاده از سیری، کاربر تلویزیون اپل می‌تواند در هنگام تماشای فیلم از سیری بپرسد: «?what did he say» و با این سوال سیری فیلم را به چند ثانیه عقب تر می‌برد و فیلم از چند ثانیه قبل با زیرنویس مجدداً پخش می‌شود. به این ترتیب اگر کاربر بخشی از فیلم را متوجه نشده باشد با استفاده از این قابلیت می‌تواند آن قسمت از فیلم را دوباره ببیند.

Max Abecassis، مالک برنامه CustomPlay  شرکت فلوریدا مدعی است که ایده این برنامه برای اولین بار توسط او به وجود آمده و حق امتیاز آن نیز در سال 2002 به شماره 6,408,128 B1 به طور قانونی به نام وی ثبت شده است. این پتنت شامل پخش مجدد فیلم به همراه زیرنویس از طریق کنترل از راه دور یا صدا است.

رییس شرکت فلوریدا در شکایت خود گفته است که اپل از این پتنت بی‌خبر نیست و در عین آگاهی از تعلق این پتنت به فلوریدا، بدون دریافت مجوز، از این تکنولوژی درآخرین مدل تلویزیون‌های خود استفاده کرده است.

بر اساس اسنادی که فلوریدا به دادگاه ارائه داده است به نظر می‌رسد که رییس شرکت فلوریدا چندین بار به اپل و حتی تیم کوک ایمیل زده است و درباره پتنت چیزهایی گفته است و درصدد توسعه همکاری با اپل بوده است. اما مشخص نیست که آیا اپل هم در جواب ایمیلی به فلوریدا زده است یا نه و از ظواهر امر این طور به نظر می‌رسد که اپل جوابی به ایمیل‌های فلوریدا نداده است.

بر اساس گزارش وبسایت CustomPlay شرکت فلوریدا به شرکت Nisssim که مالک آن نیز  Max Abecassis است، وابسته است. بد نیست بدانید که شرکت Nisssim مهر ماه سال پیش از اپل برای نقض 7 حق امتیاز خود در زمینه قابلیت‌های DVD شکایت کرد و یکی دو ماه بعد نیز دو شرکت  بر سر این موضوع به توافق رسیدند و موضوع شکایت حل و فصل شد.

Nisssim قبلاً بارها از شرکت‌های بزرگی مانند اپل، Paramount Picture ، Time  Warner و 20th Century Fox Home Entertainment  که همگی به جز اپل در لیست دارندگان مجوز استفاده از پتنت‌های شرکت Nisssim هستند، شکایت کرده است.

CustomPlay در شکایت خود خواهان جریمه اپل و مقید کردن این شرکت به پرداخت هزینه‌های دادگاه و رسیدگی پرونده شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.