ابهام زدایی دوباره مدیر ارشد اپل از Face ID

کریگ فدریگی، رییس ارشد بخش مهندسی نرم‌افزار اپل در ادامه مصاحبه‌های خود درباره محصولات اپل در روزهای گذشته، این بار در برنامه‌ای با نام The Talk Show شرکت کرد و در بیشتر زمان مصاحبه به موضوع Fa‌ce ID آیفون 10 پرداخت. با اپل مگ همراه باشید.

با توجه به واکنش رسانه‌ها به F‌ace ID و تمرکز اصلی کریگ فدریگی روی آشنا کردن مردم با این فناوری و ابعاد آن به نظر می‌رسد Face ID توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. کریگ فدریگی در این مصاحبه سعی داشت با ارائه توضیحات تکمیلی درباره ویژگی‌های Face ID شک و تردیدها پیرامون کارایی قابلیت Face ID را در ذهن مخاطبان به‌طور کامل از بین ببرد.

فدریگی در این مصاحبه با اطمینان از استقبال مردم از Face ID به‌محض ورود آیفون 10 حرف زد و گفت با ورود Face ID به بازار به‌ زودی روزی فرا‌ می‌رسد که مردم مانند Touch ID به‌قدری به Face ID وابسته می‌شوند که داشتن یک گوشی هوشمند بدون قابلیت Face ID برایشان غیرقابل‌ تصور خواهد شد.

فدریگی گفت: ما برای رسیدن به‌ روزی که آیفون 10 وارد بازار شود و مردم خودشان از نزدیک بتوانند کار کردن با این قابلیت را تجربه کنند لحظه‌شماری می‌کنیم و هیچ شکی نداریم که الآن نیز درست مانند روزهای اولی که Touch ID به بازار آمده بود مردم به خودشان می‌گویند اپل قابلیتی را جایگزین قفل گوشی کرده که کاربردی نخواهد بود و با ناباوری به این فناوری جدید نگاه می‌کنند. اما ما مطمئنیم که به‌محض اینکه iPhone X به دست مردم برسد نظرشان به‌کلی عوض خواهد شد.

فدریگی در این مصاحبه واکنش ناباورانه مردم به کارآیی Fa‌ce ID را طبیعی دانست و گفت همه این‌ها به خاطر این است که الآن مردم به این قابلیت Touch ID عادت کرده‌اند و این تغییر ممکن است برای آن‌ها کمی سخت باشد.

فدریگی در این برنامه همچنین درباره آینده فناوری بیومتریک صحبت کرد و Fa‌ce ID را گامی روبه‌جلو در مسیر این فناوری دانست.

مدیر بخش نرم‌افزار اپل در این مصاحبه برای بار دوم به واکنش Face ID در برابر عینک آفتابی، امنیت Fa‌ce ID و همچنین قابلیت غیرفعال کردن فوری آن با استفاده از دکمه‌های روی آن در صورت نیاز، اشاره کرد. وی که پس از رونمایی از آیفون 10 مدام در برابر پرسش‌های مختلف رسانه‌ها درباره Face ID قرار گرفته است در این مصاحبه نیز برای چندمین بار علت عمل نکردن Fa‌ce ID را در هنگام معرفی آن روی استیج توضیح داد. برای خواندن متن سایر مصاحبه‌های وی اینجا را ببینید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.