تصویر مدار شارژ بی‌سیم آیفون 8 فاش شد

اخیراً تصاویر جدیدی از قطعات آیفون 8 منتشر شده که شایعات در مورد سیستم شارژ بی‌سیم را تائید می‌کند. پیش‌ از این اپل به‌طور رسمی اعلام کرده بود که در حال اجرای پروژه‌ای وقت‌گیر و دشوار برای توسعه تکنولوژی منحصربه‌فردی برای شارژ بی‌سیم در آیفون است که نیاز به پد مخصوص شارژ ندارد و به‌جای آن آیفون را در فاصله‌ای کوتاه از شارژر و روی هوا شارژ می‌کند.

با وجود ادعای رسمی اپل در مورد سیستم شارژ بدون سیم، تصاویر فاش شده از مدار شارژ بی‌سیم، وجود این قابلیت را در آیفون 8 تائید نمی‌کنند و به نظر می‌رسد که این فناوری هنوز برای بهره‌برداری آماده نشده و اپل در آیفون 8 مجبور به استفاده از سیستم شارژ بی‌سیم با استاندارد Qi شده است. استاندارد Qi در حقیقت همان استاندارد به‌کار رفته در اسمارت فون‌های اندرویدی مجهز به شارژ بی‌سیم است.

تصویر مدار شارژ بی‌سیم آیفون 8 فاش شد

این تصویر توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی چینیِ Weibo فاش شده که نشان‌دهنده مدار شارژ بی‌سیم در آیفون 8 است. در این تصویر به‌وضوح می‌توان دید که مدار شارژ بی‌سیم در یک حفره مشکی‌رنگ قرار گرفته است. این حفره مشکی‌رنگ پیش‌ از این توسط تصاویر X-ray منتشرشده از آیفون 8 فاش شده بود.

با این‌ وجود بسیاری از تحلیلگران در مورد صحت این تصویر شک کرده‌اند. این تحلیلگران استدلال می‌کنند که لوگوی اپل در تمام فیبرهای مدار چاپی محصولات اپل چاپ می‌شود که در تصویر منتشر شده چنین چیزی دیده نمی‌شود. با این‌ وجود اخبار بسیاری در مورد سیستم شارژ بدون سیم آیفون 8 منتشرشده و تقریباً از ارائه این قابلیت در آیفون بعدی مطمئن هستیم.

تصویر مدار شارژ بی‌سیم آیفون 8 فاش شد

پیش‌ از این نیز Ming-Chi Kuo تحلیلگر سرشناس KGI ادعا کرده بود آیفون 8 بدون هیچ شکی با سیستم شارژ بدون سیم عرضه می‌شود، اما پنل‌های شارژر بدون سیم آن در زمان عرضه آماده فروش نخواهند بود و مدتی پس از عرضه پرچم‌دار جدید اپل آماده عرضه خواهند شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.